in ,

Seyahat kısıtlaması kalkınca uçak bileti aramaları 8 kat arttı

<br />

Seyahat kısıtlaması kalkınca uçak bileti aramaları 8 kat arttı

Enuygun. com’dan yapılan açıklamaya nazaran bugün tüm Türkiye’de kentler arası seyahat kısıtlamasının sona ermesi, uçak ve otobüs bileti aramalarını da önemli orantıda artırdı.

Sıhhat Bakanlığı ‘nın talimatıyla tüm yurt içi uçak yolculukları için HES kodu gereklidir. 0-2 yaşa kadar bebeklerin HES kodu almasına gerek bulunmuyor. 2-18 yaş arasında evlatlar ve gençler, yanlarında ana pederleri olmaları halinde seyahat edebilecek lakin onlar için HES kodu kullanılır. 65 yaş üstü vatandaşlar ise HES kodunun yanında Seyahat Müsaade Evrakı alarak yolculuk yapabilecek.

Açıklamada görüşlerine mekan verilen Enuygun. com Üst Başkanı Çağlar Erol, seyahat kısıtlamasının sona ereceğinin açıklanmasıyla birlikte uçak bileti aramalarında 8 kat, otobüs bileti aramalarında da 5 kata yakın bir artış yaşadıklarını bildirdi.

Erol, uçak biletlerine talep artınca hava yollarının uçuş başlangıç ​​tarihlerini 4 Haziran’dan 1 Haziran ‘aktararak bir çektiğini, “Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet ve SunExpress bugün uçuşlarına başladı. Uçuşlar dışında İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Trabzon’a yapılacak. Fakat 4 Haziran’dan sonra hava yolu firmaları destinasyon sayılarını arttıracak. 4 Haziran’dan itibaren tüm seferlerine başlayacak “Otobüs firmaları da çevre izolasyon kuralları” değerlendirmesinde bulundu.

En çok arama İstanbul çıkışlı biletler için

En çok İstanbul çıkışlı uçak ve otobüs bileti araması yapıldığına işaret eden Erol, perşembe akşamı seyahat kısıtlamasının kaldırıldığına dair açıklamalı çabucak akabinde bilet aramalarında önemli artışlar olduğunu kaydetti.

Uçak bileti aramalarında yüzde 38 ile İstanbul çıkışlı uçuşların birinci sırada olduğunu anımsatan Erol, “İstanbul’a geliş aramalarında yüzde 22’sini oluşturdu. Aramalarda İstanbul’un akabinde birinci sıralarda bölge alan yanlar ise İzmir, Ankara, Antalya, Muğla. En çok bilet araması ve satışı yapılan gün ise 5 Haziran Cuma günü olarak dikkati çekiyor “ tabirlerini kullandı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Sevda Noyan’ın ifadesinin olduğu belli oldu: ‘Keskin acılar hakkında söylenmiş sözlerdir’

Fatih sondaj gemisi Trabzon’da