in

Singapurlu bakandan ‘pamuk koyundan elde edilir’ gafı

<br />

Singapurlu bakandan ‘pamuk koyundan elde edilir’ gafı

Ticaret ve Sanayi Bakanı Chan Chun Sing ’içinde bir gaf çevre medyanın bir günde gündemi oldu.

Koronavirüs salgınıyla birlikte adeta demirbaş haline gelen maskeleri örnek veren Sing, bunların, Singapur’un kendi kendine üretemediği pek çok bileşenden yapıldığını söyledi. Kumaşı ima eden Bakan, “Singapur’da pamuk üretmek için çok çokça koyunumuz yok” dedi.

Şarkı açıklamaları bir anda çevre medyanın gündemi oldu. Pek çok Singapurlu bakanla dalga geçerken, bir kullanıcı da hatırlamak için evlat tekerlemelerini tekrar gözden geçirmesi teklifinde bulundu.

Chan Chun Sing şarkı sözleri, diğer bölümleri belirlemek için yeterli ihldda bulunmayı da ihmal etmedi. Şarkı söyle, “Videoyu izleyen herkese, mahsusen de evlatlara; pamuk katiyen koyunlardan gelmiyor, pamuk fidanlarından geliyor ” dedi.

Sing’in espriyle karışık yapılır “Biraz uyumalıyım” halindeki tahliline ise bir toplumsal medya kullanıcısı “Koyun saymanın yardımcı olduğunu duydum karşılığını verdi.

Chan Chun Sing, daha çok evvel de gafla devlet gündemine döndti. Şubat ayında ticaret odası seçenekleriyle örtülü kapak gerisinde yapılan bir içtimadan sızdırılan habere nazaran Sing, salgın paniğiyle marketlere koşarak alışveriş yapanların ‘salaksa davrandıklarını’ söyledi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Milyoner oldu: 61 lira sandım çünkü öyle bir rakamı hayatımda görmemiştim

Özel okullar 15 Ağustos’tan itibaren yüz yüze telafi eğitimli başlayacak