in ,

Yüksek sesle müzik tartışmasında Barış Çakan’ı öldüren 3 kişi tutuklandı

<br />

Barış Çakan’ı öldüren 3 kişi tutuklandı

Ankara ‘nın Etimesgut kazasında yüksek sesle müzik dinledikleri için tıklayın uyaran Barış Çakan ‘ı bıçaklayarak öldüren için uygun değildir. B, K.Y. ve Ö. Y. tutuklandı.

A. B, K.Y. ve Ö. Y., cinayet hakkında bazı seçenekler gözaltına alınmıştırtı. Öte yandan İçişleri Bakanlığı, olayla ilgili olarak kimi toplumsal medya hesapları ve internet siteleri üzerinden dolaşıma giren ‘Kürtçe müzik dinledi için öldürüldü’ savını yalanlamıştı.

İçişleri Bakanı Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, kaydetmek kaydetmişti:

“İddiaların tersine dinlenen müzik Kürtçe değildir. Ve ezan okusunu sırada yüksek sesle müzik dinleyenleri ikaz eden vatandaşımız, göğsünden yaralanmış, kaldırılmış hastanede yapılan tüm müdahalelere göre kurtarılamamış ve hayatını kaybetmiştir. Müzik dinleyenleri, müzik dinleyenleri uyaran vatandaşımızdır. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Kelam konusu hususa ait Ankara Valiliği’nce basın bilgilendirmesi için. Bu argümanları ortaya atanlar, yıllardır bu mevzuyu istismar eden provokatörlerdir. Hukukun üstünlüğü, devletimizin gücüdür. Azaba sıfır tolerans, temel prensibimizdir. Terör, kabahat ve suçluyla savaş etmek kadar provokatör onu fiille savaş etmek ve kamuoyunu hakikat bilgilendirmek de bilgilendirmenizdur. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Altun’dan ‘Barış Çakan’ açıklaması

Erzurum Valisi’den havalimanı tepkisi: Bu sene de bitmezse mesleğimi yapamam, utancımdan sokağa çıkamam