in ,

Ankara’da bıçaklanarak öldürülen Barış Çakan soruşturmasında tutuklanan 3 kişinin ifadesi ortaya çıktı

<br />

Ankara’da bıçaklanarak öldürülen Barış Çakan soruşturmasında tutuklanan 3 kişinin sözü çıktı çıktı

Ankara’nın Etimesgut kazasında 20 kişinin Barış Çakan’ı kalbinden bıçaklayarak öldüren ve tutuklanan 3 kişinin tabirinin olduğuna göre oldu.

Tutuklanan şüphelilerden suça sürüklenen evlat Ö. Barış Çakan’ın arbedeye ayırmak için araya girdiğini söyleyerek, “Ancak hengame büyüyünce Barış da biz de arbedeye girdik, Barış’ın elinde bıçak vardı. Ben Barış Çakan’ı bıçaklamadım. Kimi bıçak nasılımı bilmiyorum. eminim. Zira isabet etmedi “ dedi.

‘Yüksek sesle müzik dinliyordu’

K. H. Y. ise tabirinde hadise öncesi araçta arkadaşı ve kuzeni ile birlikte alkol aldığını belirterek, “Ben sırada yüksek sesle müzik dinliyorduk. Bizim binanın bahçesindeyken, Ö. K. Y , ‘ Evladı 5 mekanından bıçakladım ‘ diyerek, elime bıçak verdi. Ben de bıçağı binanın bahçesine attım. Bizim haneye içindirimizde Ö. K. Y, yeniden 5 bölgesindeinden bıçakladığını söyledi. Polis aracına bindirildiğimizde ise, bıçağı birkaç sefer salladığını ve 2 sefer isabet ettirdiğini söyledi. Şahsın öldüğünü bilmiyorduk, karakolda öğrendik “ dedi.

‘Ezanı duymadık’

A. B. ise sözünde, arkadaşı ve kuzeniyle araçta alkol aldıklarını, yüksek sesle müzik dinlediklerini belirterek, “Ezanı duymadık. Sonra iki kişi geldi. KH Y’yi çağırdılar. KHY araçtan indi ve aralarında tartışma çıktı. iki kişi sokaktan aşağı inerek uzaklaştı “ dedi.

Yakın binanın tasarlamak için iki adet bıçak içerir belirtildi.

Barış Çakan’ın birinci otopsisinde vücudunda iki bıçak yarası olduğu belirtilirken, suça bahis bıçağı değişikliğinin hangisi olup olmadığını gösteren tıp incelemesinden sonra ortaya çıkacağı bildirildi. Savcılık kaynaklarından alınan malumata nazaran, ortada Kürtçe müzikle ilgili bir tartışma içindir, araçta dinlenen müziğin de arabesk olduğu belirtildi.

Ne olmuştu?

Etimesgut Alsancak Mahallesi’nde evvelki gün meydana gelen vakada Barış Çakan ve arkadaşı B. A., ezan okuna sırada bulunan araç içinde yüksek sesle müzik dinleyen 3 kişiyi uyardı. Barış Çakan, bıçaklandı ve hastanede hayatını kaybetti. Olayın akabinde araçta bulunan A. B., K. H. Y. ve Ö. K. Y. gözaltına alınmasından sonra tutuklandı.

Içtimaî medyada Barış Çakan’ın, Kürtçe müzik dinleyecektir. Valilikten yapılan açıklamada, olaya Kürtçe müzikle ilgisi, Barış Çakan ve arkadaşının, şüphelileri ezan okunması için yüksek sesle müzik dinlememeleri hakkında uyarması sonucu meydana geldiği belirtildi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Barış Çakan cinayetine ilişkin provokatif paylaşımlarla ilgili sayfada ayrıntılıydı

Hrant Dink Vakfı’na tehdit gönderen ikinci şüpheli adliyeye sevk edildi