in ,

Bodrum’da sahile ‘beyaz kum’ diye mermer tozu dökmeye çalışan yılda 345 bin lira ceza

<br />

Bodrum’da sahile ‘beyaz kum’ diye mermer tozu dökmeye çalışan yılda 345 bin lira ceza

Bodrum’un Yalıkavak ve Gündoğan’da sahile Maldivler’in sahillerinde bulunan beyaz kum manzarasını vermek isteyen 2 kişilik Muhit Vilayet Müdüriyeti ile Bodrum Belediyesi Etraf Denetim Müdafaa Müdüriyeti tarafından baskın oldu.

Otel çalışanlarının mermer tozunu sahile sererken suçüstü yakalanmasının üzerine, iki kez de para cezası kesildi.

310 bin lira, Bodrum Belediyesi ise 35 bin lira ceza kesiti. Başka bir otel için bkz.

‘Her türlü müdahaleyi yapmaktan geri kalmayacağız’

Bodrum Belediye Yönetici Ahmet Aras, “Çevre Müdürlüğü’nün laf konusu teşebbüs nedeniyle 310 bin lira ceza kesti. Biz de imara karşıt pratikten ötürü 35 bin lira ceza uygulanacaktır ve süreci durdurduk” dedi.

Gündoğan Kızılburun’da yaşandığını belirten Aras, konuşmayı yapacak sürdürdü:

“Ekiplerimiz gittiler tespitlerini yaptılar ve Etraf Vilayet Müdüriyeti ile koordineli bir halde teftiş ve denetim faaliyetlerini sürdürüyorlar.

‘Sadece canlının yaşamasına imkan vermeyen bir kum’

Aras, mermer ocağından çıkan kumun Gündoğan sahiline dökülmeye kalkışıldığını söyleyerek “Yatağan ve Milas ortamından gelen kumlar mermer ocaklarının tozları olarak biliniyor. Mermer ocaklarından çıkan kum bu son gittiğimiz mahaldeki kumlar ve külliyen deniz dibini beton gereği, deniz suyuna girdiği devir külliyen kaplayan ve orada hiçbir canlının yaşamasına imkan vermeyen bir kum. Tıpkı devirde insan sıhhatine da zararlı olduğunu bilirkişiler diyor. Aldık ve tahlile gönderdik “ dedi.

‘Kum firması mermer ocağı çıktı’

Bodrum Kent Kurulu Lider Arif Yılmaz ise “Muğla’dan Yatağan’a gelirken yan taraftaki tabelalara bakar plaj kumu satılır tabelaları kullanırsınız. Takip ettim mermer ocağı çıktı. Bu mevzuatda göre bizim duyumlarda. mermer tozu diye ancak kurumsal ciddiyetten kesinlikle kesinlikle tahlil bekliyoruz bekliyoruz. Tüm bulgular bizi mermer tozuna götürüyor. Biz bunun bu türlü olduğunu biliyoruz. İlmî ispatlarla da bu mevzuyu teyit edip üniversite de üzerinde çalışmamız gerekecek “ dedi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Polis şefinden Trump’a: Söyleyecek yapıcı bir şey yoksa çeneni kapat

İmamoğlu: Örnek teşkil edecek birkaç kez cemevi projemiz var