in

Grindr, yıllardır eleştirilen ‘etnik köken filtresini’ nihayet kaldırıyor

<br />

Grindr, yıllardır eleştirilen ‘etnik köken filtresini’ nihayet kaldırıyor

Grindr, uzunluk, kilo için seçenekler arasında yan alan “etnik köken” tercihini yeni versiyonlardan kaldıracağını açıkladı.

Kelam konusu filtre, ayrımcılığı tetiklediği için yıllardır reaksiyon çekiyordu.

Tavır değişikliğini Twitter’dan yapılan bir açıklamaya duyuran şirket, “Kara Hayat Önemlidir” (Siyahların Ömrü Değerlidir) hareketini desteklediğini de vurguladı.

LGBTİ bir gün önce her gün üzerinde hatırlatan şirket, şu tabirleri kullandı; “Sessiz ve pasif kalmayacağız. Grindr’da ırkçılıkla savaş etmeyi sürdüreceğiz, bunu hem topluluğundala diyalog kurarak hem de ırkçılığa ve nefret söylemine karşı sıfır tolerans siyaseti izlemeye başlayacak. Bu taahhüdün bir modül olarak ve geribildirimlerinize de dayanarak, bir sonraki sürümümüzden etnik köken filtresini kaldırmaya karar verdik. ”

abd’de George Floyd ’un polis şiddeti sonucu öldürülecektir akabinde tekrar yarış ırkçılık tersi protestolar listesi gelen bu hamle, kimi sonucu şad etse de umum olarak reaksiyonları dindirmedi. Pek çok kullanıcı, bu türlü bir filtrenin başından beri hiç olmadığı seçenekler ve Grindrın da “elinden gelenin en azını” yaptığını savundu.

Bir kullanıcı, “Aman mevlam, hâlâ etnik filtreniz mi vardı?” derken bir gayrısı de şu tabirleri kullandı; “İyi açıklama fakat yıl 2020 ve Grindr’ın tatbikteki siyah grafik filtreleme hizmetiını kaldırması için sayılamayacak kadar silahsız siyahın devlet tarafından öldürülmesine karşı kitlesel protestolar gerçekleştirilmesi gerekiyor. ”

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MSB: İdlib’de 14. Türk-Rus Birleşik Kara Devriyesi icra edildi

Ahundzade’nin Kovid-19’dan öldüğü iddia edildi Taliban lideri