in ,

İmamoğlu: Örnek teşkil edecek birkaç kez cemevi projemiz var

<br />

İmamoğlu: Örnek oluşumlarını birkaç kez cemevi girişimimiz var

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, Ümraniye’deki Kazım Karabekir Cemevi ’ni ziyaret etti. İmamoğlu, “Cemevimizin, arazi olarak güzel yerleşkesi var. Hem nasıl takip edeceğiz hem İstanbulumuza hemşirilerimizin ibadetlerini en saygın halde yapabilecekleri bir cemevini nasıl daima birlikte yaparız, onu bir harekete geçireceğiz “ dedi.

‘Bu bir siyasi cümle ya da lütuf değil, politikamızdur’

İmamoğlu, İstanbul umumunda Alevi vatandaşlara hizmet verecek nitelikte, kaliteli cemevlerinin prodüksiyonu olduğunu vurguladı. “Örnek oluşumlarını birkaç gün cemevi hazırlama girişimimiz var” diyen İmamoğlu, şöyle dedi:

“Bunu İstanbul’a ikram etmek istiyoruz manileri ortadan kaldırılabilir. Bu tanesi de adım atmak istiyoruz. Birinci kere burada söylüyorum. Bu, benim kalbimde olan bir şeydi. Şahsen İBB olarak, başlangıcından sonuna kadar yol yürümek istiyoruz. Zati, inançlara bakış açımızı biliyorsunuz. Artı, onun inancın kendine sahiptir ibadet biçimine, ibadethanesine münâsib bir şekilde mevcuttur muhtaçlıklarının giderilmesi, idare anlayışımız gereği bizim içindir içindirdur.

Bu manada velev Sünnî vatandaşımız olsun, velev Alevi kadife Caferi, kadife Şafi … Hangi hemşehrimiz olursa olsun, gereksinimleri bizim baş tacımızdır. Bu bir siyasi cümle ya da lütuf değildir. Bu, vatandaşımıza olan kişilerimizindur. İnşallah, 2. buluşmamızda ortaya çıkmış, neyi yapacağımızı yaklaşık öngörmüş, boyut de o müjdeyi verir hale geliriz burada. “

‘Hem problemleri duyacağız hem çözümleri’

Cemevinin etkin mahalleyle ilgili mülkiyet, tapu ve ulaşımla ilgili meselelerinden haberdar olun belirten İmamoğlu, böyle devam etti:

“Muhtarımız, güvenlik problemlerinden bahsetti. Bu minvalde de arkadaşlarım bir çalışma yapacaklar. Hem sıkıntılarını duyacağız hem de tahlilleri. Birtakım mevzularının tahliline gücümüz yetmeyebilir, bizi aşan hususlar olabilir; örneğin Mülkiyet ile ilgili duruşma süreci. Lakin boyutu yoldaşlık yaparız. Yani, orada daima bir arada hareket ederiz. Bütün bilirkişilerimiz bu mevzuda harekete makbul. Biz, vatandaşımızın eşitliğine, vatandaşımızın refahına, vatandaşımızın kim olduğu olsun bu kentin pahalı bir kişilik. O lafımızı tarafına getirmek için de en büyük mücadeleyi seçin hazırız. Zorluklarımız var. Zorluklar, bu işleri yapmamıza asla pürüz olamaz. Öbür kasvetler da doğurabilirler, gayrı sorunlu işlere de girişebilirler. Biz, içinde bilerek yola çıktık. Bunlar sadece bizleri gülümsetir; diğer da bir şey olmaz. İşimize bakacağız, kararlıyız, inşallah da başaracağız. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bodrum’da sahile ‘beyaz kum’ diye mermer tozu dökmeye çalışan yılda 345 bin lira ceza

Mersin’de 145 kilo balina kusmuğu ele geçirildi: Piyasa değeri 11 milyon TL