in ,

Külliye’de normalleşme etkin: Erdoğan kalabalık toplantılara katılmayacak, ziyaretçi kabul edilmeyecek

<br />

Külliye’de sıradanlaşma halinde: Erdoğan kalabalık içtimalara katılmayacak, ziyaretçi kabul edilmeyecek

Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdoğan, 2. 5 aydır İstanbul’dan bugün çalışmalarına bugün Ankara’da kaldığı konumdan devam edecek. Erdoğan’ın dava sayısı sıfırlanana kadar tüm çalışmalarını İstanbul ve Ankara’da sürdürmesi planlanıyor.

Kalabalık içtimalara medya konferans prosedürüyle katılacak

Beştepe’de bir vade daha fazlası için geniş iştirakli ve kalabalık toplantılar / etkinlikler yapılmıyor planlanıyor. AK Parti Umum Merkezi’ndeki kabine, MGK, MYK, MKYK için içtimalara içtimaî bir şekilde, maskeleme ve denetimli formda başkanlık için öngörülüyor. Farz açılış, yıldönümünde programlar ise içtimaî aralıklı ve önlemli halde gerçekleştirilecek. Erdoğan’ın vilayeti, kaza kongreleri nedeniyle içtimalara ise bir vade daha medya konferans yoluyla bağlanarak teşkilata seslendirme bekleniyor.

Milletlerarası içtimalara katılmayacak

Erdoğan, yerkürede vaka sayısı azalana kadar milletlerarası içtimalara da katılmayacak. Erdoğan’ın eylül göre ABD’de düzenlenecek BM Umum menüsünde içtimasına da koronavirüs tarifuna nazaran gidip gitmeyeceğine karar verilecek.

Maskesiz giriş olmayacak

Erdoğan’ın mesaiye başlamasıyla Beştepe’deki koronavirüs önlemleri de arttırılacak. Cumhurbaşkanlığı’nda olağanlaşma için ile ilgili ziyaretçi trafiğinin denetim edilmesi gayiyle bir vadedir devam eden tüm konuklara.

Zarurî haller dışında ziyaretçi kabul edilmeyecek

Zarurî haller dışında Cumhurbaşkanlığı’na ziyaretçi kabul edilmeyecek. Önlemler için Cumhurbaşkanlığı’ndaki içtima salonlarında da risk geçene kadar program yapılmıyor planlanıyor. Beştepe Millet Kütüphanesi’nde evlat ve gençlik kütüphanesi gizli olacak. 24 saat esasına nazaran çalışan kütüphane, cumartesi ve pazar günleri de hizmet vermeyecek. Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde toplu aktiflik ve program yapılmayacak.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Hilal Kaplan: Gezi ruhu dediğiniz, faşizmin ayak seslerinden ibaretti

Kayseri’de IŞİD operasyonu: 3 gözaltı