in ,

MEB: Resmi okul öncesi kurumlar da yeterli talep olması halinde 19 Haziran’a kadar hizmet sunabilir

<br />

MEB: Resmi mektep öncesi kurumlar da ehil talep olması halinde 19 Haziran’a kadar hizmet sunabilir

Cumhurbaşkanlığının, 29 Mayıs 2020 tarihli ‘COVİD-19 Kapsamında Kamu Kurumları ve Kuruluşlarında Olağanlaşma ve Alınacak Önlemler Genelgesi’ birinde, olağanlaşmaya geçişle birlikte rutin mesai önce seçtiğiniz ve evlatlarını kapatınacak kimsesi olmayan ana pederler için .

Önlemlerin uygulanmasıyla devlet umumunda olumlu sonuçlar elde etmek üzere sıradanlaşma amacıylainin planlamasını formuyla devam etmek üzerine Ulusal Eğitim Bakanlığı Kişisel Tedrisat Kurumları Umumî Müdüriyeti, vilayetlere bir yazı göndererek kurucu ve öğrenci velilerinin istemesi halinde şahsi mektep öncesi eğitim kurumlarının da 1 Haziran’dan itibaren açılabileceğini bildirmişti.

Onun kazada kişisel mektepinde nasıl velilere kolaylık sağlanacak

Yeni karara nazaran, ailelerin taleplerini karşılayacağınız için, velilerinizi, yeteri kadar müracaat olması ve vilayet ve kaza ulusal eğitim müdürlüklerinin . Açılacak mektep öncesi kurumlarda tıbbi maske tasarrufu, hijyen ve toplumsal aralığın korunması ile birlikte başka kurallara titizlikle uyulacak.

Bakanlığın bu kararıyla devlet kurumlarının fiziki mekanlarının kullandığı yere şahsi mektep ve kreşlerde sıhhati riske edecek şekilde evlat yoğunluğunun önüne geçilmesinin amaçlandığı belirtildi. Ayrıyeten her kaza yahut mahallede kişisel mektep yahut kreşimizde bu kararla velilere kolaylık seçmek için hedeflenir kaydedildi.

Hangi anaokulu ve ana sınıfların açık olacağına, veli talebi ve mektebin imkanlarını ilgili vilayet ve kaza ulusal eğitim müdüriyetleri karar verecek.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Resmi Gazete’de yayınlandı: Parasını bankada unutanlar için süre uzatılıyor

Bodrum Türkbükü’nde günlük 1000, aylık 24 bin TL: ‘Sonuçta Özel hizmet, rakamlar normal’