in ,

MGK toplantısı sona erdi: Teröre karşı sayfada mücadele kararlılıkla sürecek

<br />

MGK içtiması sona erdi: Teröre karşı beklentilerin başlamasına sürecek

Cumhurbaskanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Ulusal Güvenlik Heyeti (MGK) içtiması sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ‘nde başlamak içtima, 3 saat 20 dakika sürdü.

Içtimanın ardından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu sözlere mekan verildi:

  • PKK / KCK, PYD / YPG, DEAŞ ve FETÖ için olmak üzere, tüm terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında muvaffakiyetle icra edilen operasyonlar hakkında konseye malumat sunulmuş, savaşın kararlılıkla sürdürüleceği tabir çalışır.

  • Suriye’nin toprak bütünlüğünün seçtiğiniz ve nahiyenin terör örgütlerinden ilişkili olarak Suriyelilerin devletlerine istekli, onurlu ve inançlı olarak geri dönmesi için Türkiye’nin yürüttüğü çok boyutlu çalışmaları taviz vermeden önce .

  • Türkiye aykırılığı ortak paydasında bir araya gelen birtakım aktörlerin, memleketimizin Akdeniz’deki yasal ve hukuksal adımlarına yönelik menfi yaklaşımları değerlendirilmiş, memleketimizin karada, denizde ve havadaki hak, alaka ve menfaatlarını düşündünüz.

  • BM tarafından tanınan yasal hükümetin Libya’nın siyasi birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak için devlet sathında barış ve huzurun yönetimi cihetinde gösterdiği gayretlere memleketimiz tarafından verilen askeri hizmet hizmetlerinin sürdürüleceğini vurgulanmış; milletlerarası topluluk, Libya halkının iradesini gasp eden ve yasal Libya hükümetini maksat alan karanlık oluşumlara karşı prensipli bir duruş sergilemeye davet görmek.

  • Global olarak tesirli olan salgınla amansız uğraşımızda memleketimizin; sıhhat, besin, teknoloji, iktisat, kamu tertibi ve güvenliği gereken olmak üzere her yerde gösterdiği muvaffakiyetin altı çizilmiştir.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Mersin’de 145 kilo balina kusmuğu ele geçirildi: Piyasa değeri 11 milyon TL

NASA uyardı: ‘Potansiyel olarak tehlikeli’ bir göktaşı Dünya’ya yaklaşıyor