in ,

Okyay: Uçak, hızlı trene göre daha az riskli

<br />

Bilim Heyeti üyesi Prof. Dr. Okyay: Uçak, süratli trene nazaran daha az riskli

Haber Türk yazarı Muharrem Sarıkaya’ya başlamak Okyay, “Maske, aralık ve hijyen ve değerli kurallarımız. Kızım ABD’de, Türkiye’ye gelecek; maskesini takmak, arasını himayesini, tuvalete gidip gelme dahil uçak koridorunda ziyade dolaşmamasını tavsiye ettim. trene nazaran daha az riskli tarihinde. Zira havalandırması güzel lakin orada da çevre uzaklığa ve maskeye çok dikkat edilmeli “ dedi.

Okyay Uçaklar da dışarıdaki havayı alıp ısıtmaktadır sonra içeri veriyor; daha âlâ filtre mevcuttur sahip. Süratli trendeki dışarıdan alınan hava ise çok daha az. “Opsiyon yolcu sayısının kompartımanlarda daha az gerekli, daha çokça durakta kalıp içeri hava girilmesi için yapılacak önerdik” diye konuştu.

‘Eliza testi başlıyor’

Okyay “Bugüne kadar enfekte olmuşların yakın muhitine testi uygulandı, artık talebe nazaran de tatbike geçiliyor. kullandıkımım Aydın’da Valiliği’n talebiyle sıhhat işçasının olduğu test gerektirenacak. Bu aşamada bu hafta gerekiyor Eliza testinin pratiğine da başlanacak; bu daha inançlı bir test. Aydın Büyükşehir Belediyesi çok güzel çalışıyor, tarafa dezenfektan koydu, paklığa ve hijyene çok dikkat ediyor. Bunlar da mücadeleyi yaparıyor. Nasıl açık doğuracağını kimse öngöremiyor. 800-1100 eşiği bir türlü aşılamadı. Her yasak sonrası tekrar yükseliyor yüz yüze kalındı. Deniler olmaz, 2. bir zıplamayla yüz yüze kalınmaz “ sözünü kullandı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kamulaştırma için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi

YÖK Başkanı Saraç, Türk üniversitelerine davet etti