in ,

Rize Valisi Çeber: Çay toplamak için gelen 22 kişi koronavirüs testi pozitif çıktı, 202 kişi karantinada

<br />

Rize Valisi Çeber: Çay toplamak için gelen 22 kişilik koronavirüs testi müspet çıktı, 202 kişi karantinada

Rize Valisi Kemal Çeber, Kovid-19 test sonuçları hakkında haber verdi.

Çayinizde bunların 20 Mayıs’tan itibaren Rize’ye gelmeye başladığını hatırlatan Çeber, “Rize’ye gelmek için müracaat yapan 41 bin bireyden 30 bin kişi bölgemize geldi. Bundan sonra çay üreticisi olarak gelecek olduğunu değerlendirmiyoruz. Zira yaş çay döneminin sonu yaklaşıyor” dedi.

Çeber, Rize’ye gelen herkesin, denetim noktasındaki sıhhat ekipleri tarafından sıhhat taramasından geçtiğini belirterek, “Sağlık ekiplerimiz, vilayetimize gelenleri konutlarına ulaştıkları andan itibaren 14 gün boyunca takip etti ve takip etmeye devam ediyor. Umumi çalışıyor Rize’de yaşayan hemşehrilerimiz ve vilayet diye konuştu.

’22 vatandaşımızın her biri tedavi altına alındı ​​’

Lisan getiren Çeber, yapmaya devam etti:

“Gelen her bir aileden bir insana yaklaşık 110 sıhhat ekibimiz tarafından bir haftalık vade içerisinde Kovid-19 testi uygulandı. Yaklaşık 11 bin 37 test yapıldı. Bu sabah itibari ile test sonuçlarılarımız geldi. Biz her türlü hazırladığınızı düşündüğünüz. Biz bu sayınızın çok kullandığınızı biz de bunun için nasıl yapacağınız. Takıntıları meydanda da devam ediyor. Sıhhat ekiplerimiz fedakarca çalışmaya devam ediyor. “

Çeber, bundan sonra riski yüksek meslek öbeklerinde sıhhat ekipleri tarafından taramaların başlayacağını belirterek, “Kuaförler, berberler, kuryeler, toplu taşıma şoförlerimiz, garsonlarımız ve market çalışanlarımıza yönelik testler yapılıyor” diye konuştu.

Yurt dışından emekçi gelmediği için yaşana notinde çok önemli bir artış olduğunu kaydeden Çeber, vatandaşların bir şekilde çay tarlasına döndüğünüz ve bunun devamının da istek olduğunu belirtiniz lisana getirdi.

Çeber, bugün saat 17. 00 itibari ile Karadeniz Sahil Yolu Trabzon-Rize şeridinde gerekli denetim noktasını kapatacaklarını, bölge sonları içerinde bulunan Alipaşa, İkizdere ve Fındıklı’da uygulamaların devam edeceğini kelamlarına ekledi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türkiye’nin Otomobili’nin fabrikası ‘ÇED olumlu’ raporunu aldı

İstanbul Müftüsü Maşalı’dan Kuran kursu ve cemaatle namaz açıklaması