in ,

TBMM Genel Kurulu’nda ‘kayyum’ tartışması

<br />

TBMM Umumi Kurulu’nda ‘kayyum’ tartışması

16 Nisan’da TBMM, görüşme ara veren TBMM, 48 gün sonra bugün toplandı. TBMM Umum Konseyi ise Süreyya Sadi Bilgiç Başkanlığı’nda toplandı. AK Parti, CHP, GÜZEL Parti ve HDP ‘nin küme teklifleri görüşldü. İçtimanın açılışında çalışırken Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Yeni sıradanda, Meclis çalışmalarımızda milletvekillerimizden ricamız, Sıhhat Bilim’in ve Sıhhat Bakanlığımızın önermiş olduğunu düşündüğünü belirtiyor” dedi.

‘Süper güç olan harika güçlerin, hiç de o denli olmadığını gördük’

Gündem dışı konuşmaların akabinde laf alan küme başkanvekilleri de gündeme ait değerlendirmelerde bulunurular. AK Parti Küme Başkanvekili Cahit Özkan, yaklaşık Kovid-19 salgının gündemde olduğunu belirterek, Türkiye’nin salgınla savaşındaki başarısına değindi. Özkan, “Üstün güç olan tabir edilen devletlerden çok daha çokca vatandaşlarının cantası koruyan, kullandığınızı değerlendirir. olduklarını, kendi vatandaşlarının dahi canını korumaktan uzak olduklarını gördük “sözlerini kullandı.

‘Azami çalışır sarf edeceğiz’

MHP Küme Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ise pandemi için ABD’de de ilişkili ırkçı taarruzlara dikkati çekerek, “Amerika Birleşik Devletleri’nde birtakım sokak şovlarının başladığını ve bunun devlet umumisine yayıldığına şahit olmaktayız. Irkların, ayrımcı birtakım pratiklerden ötürü değil, anlaşılıyor ki sanat planında Amerikan seçmeli kadar varan birtakım öteki çalışmaların da bu işlemi içerir yürütüldüğünüzde. Bülbül, 1 Haziran ayında yapılacak yeni denetimli toplumsal hayat seçiminde önlemleri her keresinde lisana getirmeye devam edeceklerini ve bu kurallara uymaktadır.

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, 1 Haziran itibari ile sıradanlaşmanın başladığını kaydederek, “Her şeye çalışırken eksiğiyle gediğiyle Sıhhat Bakanı’na teşekkür ediyorum.

DÜZGÜN Parti Küme Başkanvekili Lütfü Türkkan ise 1 Haziran itibari ile koronavirüsle savaşta farklı bir aşamaya geçildiğini lisana getirerek, “Hükümet karar kararla kullanabileceğiniz karar.” Ismine ‘Kontrollü Çevre Hayat’ denilen yeni bir periyot yaptığını. diyerek eleştirdi.

‘Kayyum atanmasını eleştirdi’

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül ise HDP’li belediyelere kayyum atanmasını eleştirdi. Hüseyin Milletvekili CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile MHP Küme Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül arasında görüş yaşandı. Bülbül, CHP’li Tanrıkulu ve HDP’li milletvekillerine tıpkı şeklinde reaksiyon gösteriyor.

Bekçilerle ilgili yasa teklifi görüşmelerin başlandı

Umumî Kurul’da CHP, ÂLÂ Parti ve HDP’nin küme teklifleri kabul edilmezken, AK Parti’nin, bekçilerle ilgili yasa teklifi görüşmelerinin olduğu alınmasına ait küme önerisi kabul edildi. TBMM Umumî Heyeti’nde, çarşı ve mahalle bekçileri ile ilgili yasa teklifinin görüşmeleri başlandı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Ermenistan’ın otelleri seçmek AB’nin ‘kara şirketler’ incelendi

Rekabetin Korunması Kanunu’nda yapılan öngören teklif komisyonda kabul edildi