in ,

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Demokrasi ve Özgürlük Adası’nın açılış törenine neden katılmadığını anlattı

<br />

TOBB Yöneticisi Hisarcıklıoğlu Demokrasi ve Özgürlük Adası’nın açılış merasimine neden katılmadığını anlattı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yöneticisi Rifat Hisarcıklıoğlu, Habertürk müellifi Nagehan Alçı ‘ya konuştu ve Demokrasi ve Özgürlük Adası ’nın 27 Mayıs’ta olduğu açılış merasimine neden katılamadığını anlattı.

Alçı, Hisarcıklıoğlu’nun açıklamalarına da konumlandırma yaz yayını şu tabirleri kullandı:

“Cuma günü TOBB Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu’nun 27 Mayıs’ta Demokrasi ve Özgürlük Adası’nın açılışında olmamasına değinmiş ve ‘Açıklama dahi yapılmadan orada bulunmuyor çok ilginç’ demiştim. Çünkü TOBB, hem Ada’nın prodüksiyonunda çok değerli bir rol aldı.

Yazım üzerine Rıfat Beyefendi ile konuştuk. ‘Arife günü nezle oldum, Nagehan Hanım’ diye gülerek başladı anlatmaya. ‘Kayseri’de geçeremin bağ meskenine gidecektim, korona neden olduğu tedirgin ederim diye gitmedim. Ada’nın açılışının olduğu gün hâlâ burnum akıyor, nezle devam ediyordu. Cumhurbaşkanımızla da görüştüm, durumu anlattım. Gerekli yanları bilgilendirdik. Kimseyi rahatsız ve tedirgin etmemek için açılışa katılmadım. ‘

Hisarcıklıoğlu sohbetimiz için bir Kayserili olarak 27 Mayıs’a yönelik detaylar hassasiyetini de lisana getirdi. (Demokrat Partililer Kayseri Cezaevi ‘nde kalmış, Celal Bayar o cezaevinden tahliye edilmişti 27 Mayıs zulmünün karar sürdüğü bulunmaktadır-na)

Dedi ki ‘Nagehan Hanım bak 27 Mayıs demişken sana bir anımı anlatayım. Ben Ankara Koleji’nde okuyordum. Demokrat Partili aileler de cezaevindeki yakınlarını görmek için her hafta otobüsle Kayseri’ye geliyorlardı. Bir hafta ben de Ankara’nın arasında otobüsü ile geldim, aralarından birkaçını gece bizim meskende misafir ettiğimizi hatırlıyorum. İçlerinde Nilüfer Hanım ( Celal Bayar ’in kızı Nilüfer Gürsoy) da vardı. Çok acılar çekildi, bunların tanığıyım. Kayseri demişken Kirazoğlu ailesini de anmadan olmaz. 27 Mayıs’ın mağdur söyledi İbrahim Kirazoğlu’nu da hatırlayalım. ‘(DP periyodunda Meclis Başkanlığı yapan İbrahim Kirazoğlu için de Yassıada’da idam karar çıkmış daha sonra bu karar müebbete çevrilmişti. -Na) “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Polis Fethi Sekin’in isminin verildiği feribot denize indirildi

Adana Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Yıldırım serbest bırakıldı