in ,

Yavaş, tüm belediyeye sosyal medya genelgesi yolladı

<br />

Yavaş, tüm belediyeye toplumsal medya genelgesi yolladı

Yavaş, tüm belediye üniteleri, bağlı şirketler ile ASKİ ve EGO Umumî Müdürlüğü’ne toplumsal medya genelgesi gönderildi.

ANKA’nın haberine nazaran, 1 Haziran 2020 tarihli genelgede 657 durumunda Devlet Memurları Kanunu’nun ‘Tarafsızlık ve Devlete Bağlılık’ başlıklı 7. Unsurunu hatırlatan Yavaş, şu tabirleri kullandı:

“Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, rastgele bir siyasi parti, kişi yahut zümrenin yararını yahut zararını amaç tutan bir davranışta bulunamazlar; hizmetlerini mahalline getirirken, lisan, ırk, cinsiyet, siyasi tasavvur, felsefi inanç, diyanet ve mezhep öncelik ayrım yapamazlar; hiçbir şeyda siyasi ve ideolojik hedefli beyanda ve aksiyonda bulunamazlar ve bu hareketlere katılamazlar. ”

Yavaş, yayımlanan genelgeyle alınacak Önlemler şirketin yeni hakkında şu ihtarlarda bulundu:

“Bütün işçimiz hizmetlerini yürütürken tarafsızlık unsuruna riayet ederek, tarafsızlık algısına zarar getirecek her türlü tavır ve davranıştan kaçınmaktadır. Içtimaî medya kullananlar vazife ve unvanlarını kullanarak yahut isimleriyle siyasi ve gibisi bildiriler vermeyecek, gerçek ve hukukî kişi ve kurumları amaç alan bildiriler yayınlamayacaklar. Paylaşımlarda ve kullanılan görsellerde bir siyasi partiye mensubiyeti tarafından işaret eden tabir, sembol, amblem, simge ve benzerlerinin direkt kullanım ve belediye yöneticisi Bu hususlara uymaz hareket eden işçi hakkında gerekli idari ve cezai süreçler yetkili amirleri tarafından mahalline getirilecek. “

Başta belediye, bağlı yönetim ve iştiraklerin hukukî kişiliklerini yahut çalışanlarını amaç alan her türlü akın, isnat ve iftiraların ilgili üniteler tarafından izlenemiyor de söz eden Yavaş, “Bunlara ait basın açıklamaları görevlendirilen basın ve halkla münasebetler üniteleri tarafından, türel müracaatlar ise ünitelerin hukuk üniteleri yahut görevlendirilmesi kimselerce tarafına getirelecektir” dedi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türk Milli Klavye Takımı dünya şampiyonu oldu

Kamulaştırma için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi