in ,

Adalet Bakanlığı’ndan normalleşme süreci uyarıları: Seri muhakeme yapmak, adliyelerde kalabalığa izin verilmeyecek

<br />

Adalet Bakanlığı’ndan sıradanlaşma süreci ikazları: Seri muhakeme yapmak, adliyelerde kalabalığa müsaade verilmeyecek

Buna nazaran, koronavirüs salgını nedeniyle adliyelerdeki sirkülasyonun azaltılması, kalabalığın önlenmesi ve fiziki temasın en aza indirilebilmesi maksadıyla cumhuriyet savcısı tarafından, şüpheliler, ‘seri muhakeme’ için nerede çalışılıyor.

Laf konusu adabın uygulanması için, günler ve bu günlerdeki sıra ile saatler, adliyelerde kalabalığa mahal vermeyecek şekilde belirlenir.

Milliyet’ten Ayşegül Kahvecioğlu’nun haberine nazaran, seri muhakeme adabı kapsamda yapılacak görüşmelerde çevre şartlarına uyulabilecek halde gerekli fiziki seçin alınacak; masa ve oturum bölgeleri nazaran düzenlenecek.

Cumhuriyet savcısı, kuşkulu, müdahalefi ve işçi şahsım kollayıcı ekipmanı kullanacak ve içtimaî ara kurallarına uyacak. Maske bulunmaması halinde şüpheliye zatî hami ekipman bulunacak. Talepnamenin duruşma tarafından eksikliklerin tamamlanması yahut günahlı noktaların düzeltilmesi maksadıyla cumhuriyet başsavcılığına gönderilmesi halinde, cumhuriyet savcısı birebir gün eksiklikleri tamamlıyor yahut yanlışlı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Osmaniye’de 4 büyüklüğünde deprem

Meteoroloji uyardı: Türkiye’nin büyük bölümü sağanak yağışlı