in ,

Araştırma: Pandemi altında en güvenilir kaynak Sağlık Bakanı Koca

<br />

Araştırma: Pandemi seçenek en emniyetli kaynak Sıhhat Bakanı Koca

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi’nde 764 kişi üzerinde yapılan bir araştırmada, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, pandemi birinde en sağlıklı malumat başladı.

SÜ Muhabere Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Canöz, talim üyeleri Doç. Nilüfer Canöz ve Dr. Tahassür Çerçi ile ‘Pandemi buhranı hakkında bilgilenme aracı olarak sosyal medya kullanımı’ bahisli saha araştırması yaptıklarını belirtti.

Çalışma ile, çevre hayatın durmadığı jelleştirilmiş salgın kullanılır, insanların malumat kaynağı olarak sosyal medyayı ve gayrı bilgilenme araçlarını ne amaçla kullandıklarının neden olduğu amaçlandı.

‘Bekarlar evlilerden daha çokça içtimaî medyayı takip ediyor’

Canöz, günlük ortalama 2. 5 saatlerini sosyal medyada geçirdiklerinin tespit edildiğini, bu durumun cinsiyete ve uygarlığının nazaran nasıl göründüğünü belirtti.

Hatunların erkeklere, bekarların da evlilere nazaran içtimaî medyada daha ziyade vakit geçirdiklerinin saptandığını lisana getiren Canöz, “Araştırmaya nazaran, içtimaî medya için büyük boyutlu, cep telefonuundan çevre medyaya bağlanmayı tercih ediyor. Yeniden iştirak kullanıcılarının çoğunluğunun, üç ve daha çokça kullandım araçları, bekarların evlilere nazaran diye konuştu.

Canöz, araştırmaya nazaran, çevre medya kullanımı, koranavirüs ile ilgili bilgilenmede en ziyade kullandığınız haberlerin kullanımı için, klasik kitle muhabere aracı olan televizyonun, 2. kullanım için gerekli medyanın geldiğini aktardı.

Sıhhat Bakanlığı’nın internet sitesi 2. sırada

38. 9 ile Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’yı beyan etmek

“En sağlam kaynak olarak Bakan Koca’nın akabinde yüzde 22. 3 ile Sıhhat Bakanlığı’nın internet sitesi 2. sırada taraf aldı. Bakan Fahrettin Koca’nın, tek seslilikle daima kamuoyuna haber aktarımı ve Sıhhat Bakanlığı’nın Kovid-19 topluluğunda halkın takdirini kazanacak.

‘En çokça kullanılan çevre medya pratiği WhatsApp ve Instagram’

Canten, WhatsApp ve Instagramı kullandığını tespit ettiklerini belirten belirten Canta, “Kullanıcıların eğitim seviyesi yükseldikçe WhatsApp ile birlikte Facebook hakkında orantısı artıyor. Çevre medyanın, en çokça gündemi takip etmek ve haber almak maksatlı olarak kullanın saptandı. Yeniden iştirak yüzünden yüzde 75,4’ünün Kovid-19 “ sözlerini kullandı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Aksakal: Virüsün bulaşmasında en riskli alanlar asansörler ve apartman kapıları

Trabzonspor’dan Beşiktaş’a ‘Cemil Taşçıoğlu Sezonu’ takılı