in ,

Cinayet tanığı, Barış Çakan’ın öldürme kavgayı anlattı

<br />

Cinayet tanığı, Barış Çakan’ın öldüreceğini arbedeyi anlattı

Etimesgut’ta 31 Mayıs akşamı işlenen cinayete ait Ankara Emniyet Müdürlüğünce ‘bilgi sahibi’ sıfatıyla sözüne başvurulan S. K. Ü, hikaye günü hanede olduğu sırada dışarıdan sesler gelmesi. K. Y. ve A. B’nin nasıl bağırıp küfür ettiklerini gördüğünü söyledi.

S. K. Ü, arbede eden kimselerin yumruklarla çalışmak için vurduklarını gördüğünü belirtti.

Araya girerek arbedeyi ayırmak istediğini anlatan S. K. Ü, “Ben B. A. ve K. H. Y’nin arasına girerek aralamak istedim. B. A’yı kenara çektiğim sırada K. H. Y, Ö. K. Y. ve A. B, Barış Çakan’a saldırmaktaydı. K. H. Y. yumrukla Barış’a vuruldu” diye konuştu.

S. K. Ü, tasarlamak anlattı:

“B. A’yı K. H. Y. ile hengame gereklidir geçmişe sahih çektiğim sırada A. B’nin açılır kapanır bıçağı belinden çektiğini gördüm. Fakat Ö. K. Y’nin bıçağı nereden aldığını görmedim. Ö. Barış Çakan’a 3-4 sefer salladıklarını gördüm gelgelelim salladıkları bıçaklardan hangisinin tam isabetinde görmedim. Her ikisinin ellerinde bıçakları Barış’a yanlışsız salladıklarını görünce aralamak için bu seferlerde yanına gittim. A. B’nin elinden, kolunu kıvırıp bıçağı aldım. Bu açılır kapanış kahverengi bıçağın tutma açısının bir tarafı biraz kırıktı. Bu bıçağı alıp bahçeye sahih attım.

Barış’ın göğüs bölümüından kanlar akıyordu. Barış yaklaşık 20-25 metre gitti, bir bahçe içerisine girdi. Barış’ın akabinde B. A. da gitti. Oradaki bir gecekondudan bir sopa alıp tekrar Ö. K. Y, A. B. ve K. H. Y’nin olduğu gibi hakikat gelirken B. A’ya sahih kullanarak gelmesini engelledim. “

‘Bıçakladım, öldürdüm’ dedi ‘

S. K. Ü, şüphelilerin görünüşünün 3 kimseyi meskenlerine götürdüğünü anlatan S. K. Ü alkollü olduğunu lisana getirdi.

Meskene götürülmeye çalışılırken A. B’nin, “Bıçakladım, öldürdüm” sözlerini kullandığını aktaran S. K. Ü, “KH Y’nin anası, ablası ve sarışın bir bayan geldiler. A. B, Ö. KY ve KH Y’yi konuta götürmek istediler. Bu sırada A. B, ‘Bıçakladım, öldürdüm. Yürü gidelim’ diye bağırmaktaydı. KHY ise ‘Siz yapmadınız, cürmü benim üzerime atın, benim yaptığımı söyleyin’ diye bağırmaktaydı “ tabirlerini kullandı.

Yaşanan hadisede 2 bıçak kullanıldığını, Çakan ve arkadaşı B.A’da bıçak olmadığını aktaran S. K. Ü, “Olay yüzünden K. H. Y’de bıçak görmedim, Ö. K. Y. ve A. B’de bıçak vardı. Her ikisinin de Barış’a bıçakla vurduklarını gördüm. Barış Çakan ve B. A’da ben rastgele bir kesici ve delici alet görmedim “ halinde beyanda bulundu.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

UEFA’dan Trabzonspor’a 1 yıl men cezası

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Samsar: Moskova ve Ankara’nın Libya ile ilgili işbirliği kalıcı ateşkes için önemli