in ,

İzolasyon kurallarına uymayan otobüs şoförü 12 kişiye koronavirüs bulaştırdı

<br />

İzolasyon kurallarına uymayan otobüs şoförü 12 kimseye koronavirüs bulaştırdı

Van Nazaran Valiliği nedeniyle yapılan açıklamaya, Tuşba kazasına bağlı Kalecik mahallesinde yaşıyor ve sonuçlar olumlu çıkan otobüs şoförü, filyasyon ekiplerince evinde karantinaya başladı.

Şoförün izolasyon kurallarına uymayan nedeniyle virüsün 12 insana daha bulaşmasına neden olduğu açıklamasıda, gerekmektedir kaydedildi:

“Filleşme için Mersin’den gelen otobüs şoförü, vilayet girişinde sıhhat ekipleri tarafından durdurularak konutunda 14 gün boyunca izolasyonda kalması için tutanakla tebligat içindir. Filme ekipleri tarafından gerekli çünkü oluşan testlerde ikamette izolasyona dikkat edilmediği için tıpkı aile ve kontaklı olan 12 kişide koronavirüs tespit edildi.

Açıklamada, şoförün, Gedikbulak mahallesinde ziyaret söyledi kayınpederinin meskeninin de karantinaya alındığı belirtildi.

Vanda Kovid-19 vaka sayısı 503’e yükseldi

Van’da Kovid-19 vaka sayısının 503’e yükseldiği, 450 kişinin ise iyileşerek taburcu olduğuna aktarılan açıklamada, “Tedbir gayeli karantinada olan kişi sayısı 70 bin. Tedbir gayeli karantinası hala devam eden kişi sayısı da 19 bindir. Başkale kazası bağlı Örmetaş, Albayrak, Ekecek, Gedikbaşı mahalleleri, İpekyolu kazasına bağlı Ortanca Mahallesi, Özalp kazasına bağlı Eğribelen mahallesi, Saray Eddinit kazasına bağlı Eminpaşa mahallesinde 5 hane, Gürpınar kazasına bağlı Taşdöndüren mahallesi, Tuşba kazasına bağlı Gendelova, Kozluca ve Yalınağaç mahallelerinde karantina pratiği devam eder. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

AK Parti ve MHP, KYK kredileri borçlarının düzenlenmesiyle ilgili teklifi reddetti

Diyarbakır Valiliği’nden ‘operasyon köpeğiyle işkence’ iddiasına yanıt: Kasıtlı bir saldırı olmadı