in ,

Koronavirüs fiyatı görüntülü konuşma yapan kişi sayısı yüzde 273. 5 arttı

<br />

Koronavirüs fiyatı imajlı konuşma yapan kişi sayısı yüzde 273. 5 arttı

Koronavirüs salgını konaklama konutlarında kalan vatandaşlar, imajlı arama tatbikleri kullanın tanıdıklarıyla muhabere içinde kalarak toplumsallaştı. Eğitimden sıhhate dışında bölüm de imajlı arama ve video konferansta muhaberesi sürdürerek, çalışmalarına devam etti. Imajlı aramanın hayatın bir kesimi haline geldiğini söyleyen kişisel bir görüntüleme etkileşim platformunun yöneticisi Ercan Gümüş, “Yakın muhitiyle görüntü konferans programları görüşme yapan kişi sayısı koronavirüs öncesi periyoda nazaran yüzde 273. 5 arttı. Pratiklerin tasarruf sıklığı ise yüzde 78 nispetinde arttı” dedi.

Koronavirüs salgını seçtiğiniz, ‘Evde kal’ davetlerine uyan vatandaşlar, birbirleriyle muhaberesi koparmamak için görüntüleme arama hizmetlerine yöneldi. Başta konuttan çalışan insanlar olmak üzere, genç ve yaşlı arasında kişi toplumsallaşmak hedefiyle birbirlerini hem görüp hem seslerini duymak için görünen aramayla muhabere kurmayı alışkanlık haline getirdi. Eğitim ve sıhhat kesimlerinde çalışanlar ve iştirakçiler arasında etkileşim için telekomünikasyon ağlarının tasarrufunda değerli bir artış yaşandı. Mahsusen büyük ölçekli kullanım için operasyonları ve seyahat maliyetlerini azaltan, eğitim ve muhaberede verimlilik artıran telekomünikasyon sistemlerine duyulan muhtaçlığın artmasıyla, görüntü planlama tasarrufuna göre ilgi de içerir kolda birebir kademede artıyor. Anadolu Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmada, iştirakçiler arasında imajlı konuşma ve görüntü konferans pratiklerinin kullanma sıklığının yüzde 78 orantısında arttığı tespit edildi. Yakın çevinizde medya konferans programları görüşme yapan kişi sayısı ise koronavirüs öncesi periyoda nazaran yüzde 273,5 arttı. Yerkürede ortalama imajlı görüşme müddeti 31-60 dakika arasında iken, Türkiye’de satış emelli yapılan görüşmelerde ise bu mühletin 9-15 dakika, eğitim hedefli görüşmelerde ise 30-60 dakika arasında değiştiği kaydedildi.

En çok üç büyük vilayet konuştu

İstanbul, Ankara ve İzmir olduğunu söyleyen hususî bir imajlı etkileşim platformunun yöneticisi Ercan Gümüş, “Görüntülü görüşme dalı bir değişime uğradı. Bu artık bizim hayatımızın bir kesimi ve süratli bir halde farklı dallara yayılacak “verilebildiği, sıhhat hizmetlerinin alınabildiği keşfedildi. dedi.

‘En çok 18-24 yaş arası kullandı’

Bu işlemte Amerika’da günde ortalama 11 milyon manzara görüşme yapıldığını aktaran Gümüş, “Burada geçirilen müddet boyunca görüntü konferans pratiklerini en sık kullanan yaş öbeği ise 18-24 yaş olarak tespit edildi. Sosyal olduğumuz raporuna Yerküre’de internet tasarrufu olarak 15’inci sıradayız Sosyaliz raporuna nazaran olduğumuzu bildiriyoruz “. diye konuştu.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Muğla’da kendisini içeri kilitlemek evi ateşe veren kişi hayatını kaybetti

Kamu bankalarının ardından konutta yeni kampanya: Ödemeler 3. yılda başlayacak