in ,

Polis Atakan Arslan’ın öldürmek saldırının zanlıları mahkemede birbirlerini suçladı

<br />

Polis Atakan Arslan’ın öldürdüğü taarruzun zanlıları duruşmada birbirlerini suçladı

Diyarbakır’da ‘da cumartesi günü 5 Nisan mahallesinde devriye gezen polislerin belinde tabanca görmesi üzerine kimlik sormak istediği Muhammed Buyruk Cura ile bulunan bulunan Ferit Aytekin ve M. A.’ dur ‘ihtarına uymayıp, kaçtı.

Atakan Arslan’ı yaraladı Tutuklanan zanlılardan biri tabancayla ateş açarak polis memuru. Yaralı polis memuru kaldırdı hastanede hekimlerin eforuna rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Muhammed Buyruk Cura, Ferit Aytekin ve M. A. ‘nın da aralarında bulunan 5 kişi, dün emniyetteki süreçleri tamamlanmasının akabinde adliye sevkini belirtti. Savcılıktaki tabirlerinin akabinde duruşmaya çıkarılan Cura ve Aytekin ‘için gereken hizmeti sunmak için kamu hizmeti nedeniyle kasten öldürme’ günahından tutuklanırken, M.

Arslan’ın hayatını kaybettiği akınla ilgili çalışırken çalışırkenken, Cura ve Aytekin’in dün duruşmada yaptıkları savunma ortaya çıktı. Diyarbakır 5. Sulh Ceza Hakimliği’nde tabir veren Cura ve Aytekin, birbirlerini suçladı.

Cura: Ferit işlediği cürmü üzerime atıyor

Duruşmadaki savunmasında Cura, Aytekin’in neden iftira olduğunu belirterek, belirtti:

“Ferit bana iftira ediyor. Bana kurusıkı diye silahı verdi. Vukuatınızda biz polisi görmedik. Ferit ile tost yemeye gittiğine göre beri ardındakidan ardımızdan biri ‘gel buraya’ diyerek seslendi. Ferit bir gün evvel arbede olduğuti. sonra kaçış diyerek silahı da elime verdi. “

Aytekin: Cura polisi maksat alarak bir el ateş etti.

Aytekin de duruşmada, Cura’yı şu laflarla suçladı: “Polis ‘dur’ deyince ben durdum. Cura polisi gaye alarak bir el ateş etti. Katiyen polis memurunu vurmadım ve ateş etmedim. Cura yalan söylüyor.”

Tetiği çeken zanlının tespiti için taarruzda kullanılan tabanca ve mermilerin kriminal değerlendirmeeye gönderildiği, parmak izi incelesinin sürdüğü belirtildi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

SpaceX’in tarihi fırlatışı gerçekleştiren yeniden kullanılabilir roketi karaya ulaştı

Normalleşmeyle birlikte mültecilerin Yunanistan yolculuğu yeniden başladı: Botlarla Meriç’i geçmeye çalışıyorlar