in ,

Seyahat yasağının kalkmasının ardından 2 milyon kişi şehir değiştirdi

<br />

Seyahat yasağının kalkmasının akabinde 2 milyon kişi kent değiştirdi

Koronavirüs önlemleri seçtiğiniz getirilen seyahat yasağı kalkar kalkmaz İstanbul ve Ankara’ya göre olmalı büyükşehirlerden Anadolu’ya ve tatil ortamlarına büyük göç başladı.

Mekteplerin tatil olması, yasak kapsamındaki 18 yaşın altındakilere aileleriyle yolculuk yapma müsaadesinin çıkmasının da tesiriyle 2 milyon kişi kent değiştirdi. Seyahat müsaade evrakıyla 65 yaş üstü 910 bin kişi de refakatçileriyle birlikte öteki bölgelerere gitti.

İç göçte vatandaşlar en çok Ege ve Akdeniz sahillerinde vilayetlere geçiş yapıyor, en ziyade iç göçün yaşandığı bir başka yer Karadeniz oldu. Münhasıran İstanbul’dan Şark Karadeniz vilayetlerine ağır bir geçiş yaşandı. Geçtiğimiz yılların bilakis bu yıl büyükşehirlerden kırsala (köylere) büyük geçiş oldu.

Refakatçilerle birlikte 910 bin 785 şahsa seyahat müsaadesi çıktı

Hürriyet’te konum alan habere nazaran, sokağa çıkma yasağı olduğu olan 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlık bulunanlara 21 Mayıs’ta en az bir ay boyunca dönmemek üzere tek taraflı seyahat müsaadesi çıkmıştı. Bugüne kadar refakatçileriyle birlikte 910 bin 785 kimseye seyahat müsaadesi verildi.

58 kesim karantinada

Şu anda Türkiye genelindeki 24 vilayette 2 belde, 21 köy, 33 mahalle ve 2 mezra olmak üzere yekun 58 yerleşim noktasında karantina uygulanıyor.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Soylu’dan Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e yönelik ölüm tehdidine açıklama açıklama: Devletin görevi buna fırsat vermemek

Akdeniz’de 4 büyüklüğünde deprem