in ,

Soylu’dan Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e yönelik ölüm tehdidine açıklama açıklama: Devletin görevi buna fırsat vermemek

<br />

Soylu’dan Hrant Dink Vakfı ve Rakel Dink’e yönelik vefat tehdidine ait açıklama: Devletin vazifesi buna fırsat vermemek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hrant Dink Vakfı ve öldürdü Agos Gazetesi Umumi Yayın Yönetmeni Hrant Dink ‘in eşi Rakel Dink’e elektronik posta yoluyla vefat tehdidi gönderilecek ait, “Burada bizim birlikteliğimizi ve topluluğun vardı uçlarını zedelemek için ellerinden geleni çalışmak çalıştıkları aşikâr. Çok net. Lakin devletin vazifesi de buna fırsat vermemektir” dedi.

Hürriyet gazetesi müellifi Abdulkadir Selvi bugünkü yaz yayını, “Geçmişte rahip Santoro cinayetini, Tepe Yayınevi katliamını yaşadığımız için gayrimüslim vatandaşımız ibadethanelerine yönelik akınlar tedirgin ediyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ‘Hrant Dink Vakfı ve Hıristiyan vatandaşlarımızın ibadethaneleri bilhassa mi amaçlıyorlar?’ diye sordum “ tabirini kullandı.

Selvi’ye göre Bakan Soylu, “Türkiye’de bunlar dönemsel olarak canlandırılmaya çalıştırılır. Fırsat bulursa da buradan bir şey elde ediyor çalışırlar. Lakin biz o fırsatı olduğunuz vermeyiz. Hatırlarsanız, cemevlerine de bu türlü üst üste taarruzlar oluyor fakat biz kimin yaptığını, ne şekilde yaptığını, nasıl bir provokasyon olduğunu gösterir. Bu sefer diğer bir şeyin ortaya koymaya çalışıyorlar. Burada bizim birlikteliğimizi ve topluluğun uçlarını zedelemek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıkları aşikar. Çok net. Fakat devletin hizmeti de buna fırsat vermemektir. Bizim vazifemiz de buna fırsat vermemektir. Tüm güvenlik güçleriimizle, devletin tüm otoritesiyle, milletin ferasetiyle gayret sarfınızı. Güvenlik üniteleriimiz ağır bir çalışma ortaya tehdit tehdit posta atanan şahsı buldular ve yakalayıp adalete teslim ettiler. Güvenlik ünitelerimiz Hrant Dink Vakfı ile irtibat kurdular. Ayrıyeten patrik Maşalyan’ın da haçı söken bizim yakalanması konusunda teşekkürü var ” diye konuştu.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kara: 15 Haziran’da çok ciddi rahatlama bekliyorum

Seyahat yasağının kalkmasının ardından 2 milyon kişi şehir değiştirdi