in ,

Tekin: Düğün ve taziyeler koronavirüs vakalarını artırdı, dikkat etmeyin eskisinden daha kötüye yaşarız

<br />

Prof. Tekin: Düğün ve taziyeler koronavirüs vakalarını artırdı, dikkat etmeyin eskisinden daha bedini yaşarız

Koronavirüs Diyarbakır, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Mardin, Şırnak, Batman, Elazığ nedeniyle çok sayıda kentte uyulmaması için şartınızın arttığı neden oldu.

Son olarak, Diyarbakır’da, bir mevlit yemeğine katılan koronavirüs hastası, 37 şahsa virüs bulaştırdı. 1 Haziran’dan itibaren günlük sıradanlaşma durumunda ise bu tıp tertiplerin vakalarında arttırabileceğinden telaş ediliyor.

Recep Tekin, yeni olağanlaşmanın eski normalleşmeyle karıştırıldığına dikkat çekerek, dikkat çektiğini söyleyin: Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Illetleri ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Kolu Talimat Üyesi ve Kovid-19 Ağır Bakım Koordinatörü Prof.

‘Halkımız bu süreç eski sıradanlaşma süreci göre algılıyor’

“Ülke olarak Nisan ve Mayıs ayları için şık bir gidişat yakaladık. Vaka sayıları içindir düşüyor. Bu durumunuzu kontrol etmeyin bağlandı. Yeni sıradanlaşmanın gerektirdiğine göre, sıradanlaşmadan kastımız, yeni olağanlaşma gerek. Bunları dikkat edersek, bunlardan dikkat edersek, bunlardan dikkat edersiniz, Bunların dikkat edişi. rehavete kapıldı. Yeni sıradanlaşmanın eski sıradanlaşma olmadığını bilip, yeni kriterleri öğrenip, buna nazaran hareket etmemiz gerekiyor. “

‘İkinci dalganın oluşup oluşmayacağını 2 haftada göreceğiz’

Ön planda 2 haftaya dikkat çeken Tekin, “İkinci dalganın oluşup oluşmayacağını, bir iki haftada görebileceğiz. Topluluk olarak buna dikkat edersek, vaka sayımızdaki artış çok olmayacak. “diye konuştu.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Beşiktaş Başkanı Çebi: Boş konulara cevap bile vermeyin

Tezer: Koronavirüste 100’lü rakamların altına herhalde temmuzun ortasına doğru ineriz