in ,

Türkiye ile Azerbaycan arasında 90 günlük vize muafiyeti yürüdü girdi

<br />

Türkiye ile Azerbaycan arasında 90 günlük vize muafiyeti yürüdü girdi

Bakü’de 25 Şubat’ta imzalanan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Karşılıklı Vize Muafiyetine Dair Mutabakat’ın yürürlüğe girmesi hakkında karar Resmi Gazete’de bölge aldı.

Buna göre, onun bir memleketin vatandaşı gayrı tarafın devletine girmek, transit geçmek ve süreksiz olarak kalmak için kendi memleketlerinin ulusal düzenlemelerinin imkanlarından azami kalış vadeleri 90 gün vadeyle vize alma kullanabilirsinizülüğünden muaf tutulacak.

Türkiye ile Kuzey Kıbrıs arasında iktisadi iş birliği

Resmi Gazete’de yayımlanan, 26 Mayıs imzalı ‘2020 Yılı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında İktisadi ve Mali İşbirliği Mutabakatı’nın Kuzey Kıbrıs’ın 2020 Ekim ayı kadar 2021 yılı sonuna kadar yapısal dönüşüm adımlarını ve ıslahat aksiyonlarını içeren en az 3 yıllık bir plan hazırlayacak.

Kuzey Kıbrıs’a hibe ve kredi yardımında bulunacak ve muhtaçlık duyacağı ortamlarda teknik yardım hizmeti.

Ankara’da 11 Şubat’ta imzalanan Türkiye ile Kosova Arasındaki Hür Ticaret Ittifakı’nın ‘Menşeli Ürünler’ Kavramının metotlarına ait Ek Resmi Resmi Gazete kararına nazaran ise Pan-Avrupa-Akdeniz tercihli menşe kurallarına dair Bölgesel Konvansiyonunun Lahika 1 ve Lahika 2’sinin ilgili kararları tasdikli olacak.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Akdeniz’de 4 büyüklüğünde deprem

Beşiktaş Başkanı Çebi: Boş konulara cevap bile vermeyin