in ,

Unuttuğu 60 bin lirasını teslim eden taksiciye 31 lira bahşiş verdi

<br />

Unuttuğu 60 bin lirasını teslim eden taksiciye 31 lira bahşiş verdi

Tarık Mum’un aracına geçen çarşamba günü M. K., yolcu olarak bindi. M. K. araçtan inerken de içinde 60 bin TL olan poşeti unuttu. Annem, kısa vadede fark etti çantayı, M. K. ‘ye teslim etti. Altındağ’a götürmesini söyledi. Gideceği adreste taksiden 50 TL’nin üzeri olan 31 TL’yi taksiciye bahşiş olarak bıraktı.

‘Polislere durumu bildirdim’

İzmir Şoförler ve Arabacılar Esnaf Odası Yöneticisi, Mum’a plaket verip, para ile ödüllendirdi. Tarık Mumda hikayeleri şöyle anlattı:

“100% uzattı. Ben de bozuk kullanarak söyleyerek, ileride bulunan taksi durağında bozdurabileceğimizi belirttim. 30 TL Uzatma. Ben de tekrar durağa yanlışsız yola koyuldum. ndeki polislere durumu bildirdim. “

60 milyon da olsa parayı tekrar masraf sahibine teslim ederdim

Annemi, 31 TL de bahşiş verdiğini söyledi.

Karakolda yaklaşık 1. 5 saat bekledikten sonra paranın sahibi gelerek emanetini teslim aldı. Karakoldan birinde bizim da ‘Beni Altındağ’a bakın mısın?’ dedi. İstenen adrese gittiğimizde taksimetre 19 TL yazmıştı, kendisi 50 TL uzattı. Para üstünü uzatırken, ‘Ben hakkımı helal ediyorum, sen de et’ dedi ve para üstünü almad ı ”diyen anne, şöyle konuştu:

‘Tutanağı da 18 günde oğluma gönderdim’

‘Son sınıf hiç bu kadar yüksek bir ölçü unutulmamıştı’

İzmir Şoförler ve Arabacılar Esnaf Odası Yöneticisi Celil Anık, gerekli hadise ihtiyacınız taksiciler olarak Tarık Mum ile gurur duyduklarını söyledi. Anık, “ Tarık kardeşimizin yaptığı, taksicilerin işlerini düzgün ve dürüst yaptığının göstergesidir. Ben de kendisini tebrik ediyorum ve oda olarak ufak bir armağan verme kararı aldık. Onun bu davranışı tüm arkadaşlarımıza örnek olsun. İşimiz gereği araçlarımızda çok sık eşyalar unutuluyor. Ama son değerlendirme hiç bu kadar yüksek bir ölçü unutulmamıştı “dedi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Pandemi altında tavşan satışları arttı: Köpek ve kedilerin seçimini almak istemeyenler tavşana yöneldi

Bursaspor, George Floyd için diz çöktü