in ,

Vali Yerlikaya, Dünya Bisiklet Günü’nde 23 kilometre pedal çevirdi

<br />

Vali Yerlikaya, Yerküre Bisiklet Günü’nde 23 kilometre pedal çevirdi

3 Haziran Yerküre Bisiklet Günü binaenaleyh İstanbul ‘da ulaşılır bir alternatif olarak bisiklete farkındalık oluşturmak ismine Vali Yerlikaya’nın bisiklet kullandığı anlar, kaskına yerleştirilen kamerayla ile de kaydedildi.

Valiliğe ulaşan Vali Yerlikaya, burada yapılan konuşmada “ Bugün Valiliğe işimize Floryadan, haneden bisiklet sürerek geldik. 3 Haziran biliyorsunuz Yerküre Bisiklet Günü. 3 Haziran Yerküre Bisiklet Günü’nde işimize bisikletle geldik. Bisiklet çok hoş, bisiklet dost, bisiklet çevreci, bisiklet insanın kendisiyle barışık olması demek. Bisiklet, ulaşım araçlarından biri ”diyerek bisikletin birebir devranda tr hoş sporlardan birinin söylediğini söyledi.

‘İstanbul trafiğinde bile bulunurken göstermek hakikaten çok güzel’

Vali Yerlikaya, “ Bu trafikte 23 kilometreyi 55 renklerde bisikletle geldim. Lise çağlarından beri bisiklet kullanmıyordum. Lakin İstanbul trafiğinde bile olabilir göstermek göstermek sahiden çok şık ve çok büyük bir keyif. Bütün kardeşlerimi selamlıyorum ”sözlerini kullandı.

Vali Yerlikaya, “Trafikte sürücülerin bisiklet kullanıcılarına değer göstermesi Birebir vakitte trafikte bütün taşıtların, bütün sürücülerin bisiklet sürenlere, motosiklet kullananlara hürmet göstermesini istek ediyorum. Bilen bütün dostlara da selam ediyorum. Bisiklete gönül verenlere pedal pedalı günler, kazasız belasız sürüşler diliyorum ”dedi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

CHP ilçe başkanı Özçağdaş’ın telefonu incelendiğinde İletişim Başkanı Altun’un

Yalova Belediyesi’ndeki ‘zimmet’ soruşturmasında tutuklu sayısı 19’a yükseldi