in ,

Yalova Belediyesi’ndeki ‘zimmet’ soruşturmasında tutuklu sayısı 19’a yükseldi

<br />

Yalova Belediyesi’ndeki ‘zimmet’ soruşturmasında tutuklu sayısı 19’a yükseldi

Yalova Bölge Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde çalışan Reşat E’nin zimmetine para geçirdiği anketle ilgili planın E. D, CH ile ‘nün gözaltına alındığı kaydedildi.

Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen C. Ö’nün tutukladığı, E. D. ve C. H’nin yaptığı denetim koşulu ile muaf bırakacağı tabir edildi. C. Ö’nün tutuklanmasıyla ilgili detaylı tutuklananların sayısı 19’a ulaştı.

Açıklamada kullanılacak bugün bugün gözaltına alınan bir sekreter ile 3 şoförün emniyetteki işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.

Soruşturma süreci

Yalova Belediyesi yetkililerinince, 6 Şubat’ta Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde çalışan Reşat E’nin muhasebe kayıtlarında bulunan adapsız süreçlerin tespitinin akabinde Bölge Emniyet Müdürlüğü’ne başvurulmuş, savcılığa da cürüm duyurusunda bulunulmuştu.

Denizli’de yakalayan Yalova’ya getirilen Reşat E’nin yanı sıra Belediye Lider Yardımcısı Halit Güleç, Mali Hizmetler Yöneticisi Ş. R. K. ve müteahhit Bekir B. tutuklanmış, gözaltına alınan zanlılardan belediye işçisi S. Ö. adlı denetim koşuluyla hür bırakılmıştı.

Daha sonra gözaltına alınan Güleç’in sekreteri B. T. ile ilgili belgesinde ismi geçen şirket muhasebe çalışanı O. G. de tutuklanmış, Güleç’in şoförü B. E. tarafından denetim koşuluyla salıverilmişti. Başkaca, T.T, H. Ç. ve E. G. de cezaevine başvurti.

Belediyeden yöntemsiz ödeme aldıkları tez edilen 9 zanlının daha cezaevine konulmasıyla düşünmedaki tutuklu sayısı 18’e yükselmişti.

Yalova Belediye Yöneticisi Vefa Salman ile Lider Yardımcısı Halit Güleç, 27 Şubat’ta İçişleri Bakanlığı’nca hizmetten çıkarılmış, Salman hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ‘ihaleye fesat karıştırmak ve zimmet’ kabahatlarından dolayı devre dışı bırakılıyor.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Vali Yerlikaya, Dünya Bisiklet Günü’nde 23 kilometre pedal çevirdi

Mesire alanında vakit geçiren vatandaştan ilginç diyalog: Hiç olmazsa evde çalışmak dırdırından kurtuluyoruz