in ,

3 günlük bebek koruma altına alındı ​​3

<br />

Geri dönüşüm yerine bırakılan 3 günlük bebek himaye altına alındı

Afyonkarahisar’ın Bolvadin kazasında 3 günlük bebeğini geri dönüşüm kutusularının bulunduğu bölgeye bırakıp terk eden İlkay Y. ve anneanne Ayşe T. tutuklanmıştı. Ana ve anneannenin savcılıktaki sözlerinde, “Bebek yerküreye geldiğinde bakma talihim yoktu. Ekonomik manada sıkıntı bir devir geçiriyordum. Resmi bir birliktelik için bebeğin sokağa terk ettim “ dedikleri öğrenilirken ana ve anneanne, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ hatasından tutuklandı.

İlkay Y. ile Ayşe T., İlk gün Y. ‘nin ilkay Y.’ nin ilk günü Y. ‘nin karnını kullanarak validesinin peşinden gittiği görüldü.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Validenin ve anneannenin tutuklanmasının akabinde Yeni Doğan Ağır Bakım servisinde tedavi gören kız bebek ve İlkay Y. ’ye dair bir evlat daha Aile Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Afyonkarahisar Bölge Müdüriyeti tarafından yönetilmektedir.

Bebeği bulan vatandaş polise haber verdi

İmaret Mahallesi’ndeki geri dönüşüm noktasında, atık kartonlarının arasında bırakılmış bebek olduğunu gören bir vatandaş, durum polise bildirmişti. Havanın yağışlı olması nedeniyle bebeğin bulunduğu konumdan alan vatandaş, mahalledeki bakkala göre sıhhat ve polis ekiplerinin gelmesini bekledi.

Ambulansla Bolvadin Devlet Hastanesine göre. Ortamdaki güvenlik kameralarını inceleyen polis ekipleri, bebeği bırakanların annesi 25 ekranında İlkay Y. ile anneannesi Ayşe T. olduğunu belirledi.

Polis, İlkay Y. ile Ayşe T. ‘nin kısa müddette Bolvadin Kaza Emniyet Müdüriyetine yakalayarak yakalandı. Tabirlerinin akabinde adliyeye sevk edilen iki hatun tutuksuz yargılanmaktan bağımsız bırakılmasının akabinde daha sonra tekrar gözaltına göre tutuklandı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İstanbul’da metrobüs ve duraklarda yoğunluk

Türkiye’de koronavirüsten 21 ölüm: Bugünkü vaka sayısı 988