in ,

Berberoğlu: Önünde günlerde kalan 18 aylık cezamı yatmak üzere teslim olacağım

<br />

Milletvekilliği düşürüldü Berberoğlu: Önünde günlerde kalan 18 aylık cezamı yatmak için teslim olacağım

HDP Hakkari Milletvekili Leyla İnanç ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ile birlikte Yargıtay tarafından katılaşan cezasının Türkiye Büyük Darı Meclisi (TBMM) Umum Konseyi ‘nda okunmasıyla milletvekilliği düşen CHP’li Enis Berberoğlu açıklama yaptı.

CHP Umümî Merkezi ‘nde başlamak Berberoğlu, “TBMM’de malumunuz dakikalar evvel milletvekilliğim düşürüldü ve kalan cezamın infazına devam edecek bir yemekde kararlaştırıldı. 18 aylık cezamı yatmak için teslim olacağım. Bu karar bana sürpriz olmadı zira benim şartım günden bu yana Türkiye’de demokrasi koşullarında bir düzelme olmadı. Bana da isabet edecek bir demokrasi piyangosu beklemek ziyade saftirik gerekiyor. Gördüğünüzde bu açıklamanız CHP Umumî Merkezi’nde yapıyorum. Umum yöneticimizin da geçen hafta söz ettiklerini; demokrasi için bir bedel ödenecekse bu bedeli evvel CHP’liler öder tabirini kullandı.

MİT TIR’ları davasından yargılandı

Berberoğlu, MİT TIR’ları görüntülerini Can Dündar ‘a ilettiği gerekçesiyle 5 yıl 10 ay mahpus cezası nı aldı ve bu ceza Yargıtay tarafından onanmıştı. Milletvekilliği sona erinceye kadar Berberoğlu’nun cezasının infazının durdurulmasına ve salıvermasına karar verilmişti.

Berberoğlu, İnanç ve Farisoğulları gerçekçi yargı kararları TBMM’de bekletiliyordu.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türkiye’ye yatırım yapan 9 bin 11 yabancı vatandaşlık kazandı

İETT: Araçlara maskesiz binilmeyecek