in ,

Boğazı kesilerek öldürülen Çağla’nın davasında zaman aşımına bir gün kala yeni gelişme

<br />

Çağla’nın davasında hengam aşımına bir gün kala yeni gelişme

Lise talebesi 15 gereklidir Çağla Tuğaltay 5 Haziran 2000 tarihinde konutunda boğazı kesilerek öldürülmüştü. Aradan geçen 20 yıla bekliyoruz başarısız şimdi bulunamadı. Cuma günü belgenin vakit aşımı için kapatılması bekleniyordu. Bir gün kala durduruldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Faili Meçhul Hatalar Bürosu, cinayetin akabinde Çağla’nın tırnakları arasından çıkan DNA örnekleri ile apartman girişinde bulunan ve faile ilişkin olduğu tespit edilen kan örneği üzerinden kuşkulu üzerinden kimselerin tabirini almaya başladı.

TCK’nın 67. hususu mucibince vakit aşımı vadesini durdurdu.

Kapıcının tabiri edildi

Periyodik olarak alınan insanlardan biri de cinayet periyodundaki apartmanının kapıcısı oldu. Savcılık tarafından şarkı sözü alındı ​​kapıcıdan kan örneği de edildi. Örnekler Çağla’nın tırnakları arasından çıkan DNA ile uyuşup uyuşmadığının denetimini için Isimli Tıp Kurumu’na gidiyor.

Öte yandan cinayetin iş amaçlı apartmanda oturanlar ile ilişkiliatı olduğu için apartmana girip çıkan herkesin şarkı sözü edildi.

‘Kapıyı kim çaldı?’

Çağla Tuğaltay’ın alt komşusu seçtiğiniz sözde, “Çağla konutta ayaklarını tarafa vura vura yürüdüğü için onun haneye geldiğini anlardım. O gün de mektepten geldiğini ayak seslerinden anladım. Kapının çalınmasına ve Çağla’nın kapıyı açıp önündeki ile bir vade konuştuğunu duydum. Tanıdığı biri olduğuna olağan ses tonuyla konuşuyordu. Ne konuştuklarını duyamadım ” dedi.

Katil tanıdık mı?

Komşunun altında tabir, kapının zorlanmamış olması ve Çağla’ın tırnakları arasından çıkan DNA’nın bir erkeğe tarihli olduğunun tespit edilmesi üzerine savcılık, şüphelinin “tanıdık bir erkek” olma olasılığı üzerinde durdu.

Dık Tanıdık erkek ’alanini savcılık Çağla’nın mektep arkadaşları, erkek arkadaşı, ağabeyi, pederi, akrabaları, mahalle esnafı ve apartmana girip çıkan erkeklerin de arasında bulunan 102 kimseden kan örneği aldı. 70 kişinin de kuşkulu olarak tabiri edildi. Alınan kan örneklerinin hiçbiri şüphelinin DNA’sı ile uyuşmadı.

Şüphelinin DNA’sı emniyet DNA havuzunda

Ayrıyeten şüphelinin DNA örneğinin emniyetin DNA havuzu nda olduğu ve emniyete gelen DNA’sı ile ilişkili olduğu öğrenildi.

DNA örneği havuza düşecek ve yapılan DNA şüphelinin bir halde kan alınmasını gerektirecek bir hadiseye karışması halinde tarama sonrası eşleşme gerçekleşecek.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Erdoğan’dan ‘Dünya Çevre Günü’ mesajı: Ülkemiz sorumluluklarını yerine getirmektedir

Türkiye’ye yatırım yapan 9 bin 11 yabancı vatandaşlık kazandı