in ,

CHP’li Özdemir’in ‘Çav Bella’ paylaşımına 3 yıl hapis istemi: ‘Kınaması mümkünken, alay ederek paylaşım yaptı’

<br />

CHP’li Özdemir’in ‘Çav Bella’ paylaşımına 3 yıl mahpus istemi: ‘Kınaması mümkünken, alay ederek paylaşım yaptı’

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede Banu Özdemir ’içinde sosyal medyadaki kullanıcı ismine siyasi bir partinin isminin eklendiği ve siyasi bir bakış açısıını yansıtan görselleştirmek yayımladığını belirtildi.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine nazaran; Özdemir’in paylaştığı medyaya gelen reaksiyonların akabinde, “Şaka bir tarafa İzmir Karşıyaka, Konak, Bornova, Bucağında bir çok kazada farklı camilerden Çav Bella çalındığı medyalarını gördük. İzmir Vilayet Müftüsü bir açıklama yapacak mı?” formunda bir paylaşımda etkili aktarıldı.

İddianame: Kınaması mümkünken, alay ederek paylaşım yaptı

İddianamede Özdemir’in yaptığı bu paylaşıma dair ise ‘Ramazan seçilir ve bayram arefesinde medyaya hiç mahal vermeksizin bu medyayı kınaması mümkünken kınamadığı ve “Şüpheli atılı suça yönelik kastını ortaya koyuyor” tabirleri mekan aldı. İddianamede Özdemir’in ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ cürmünü işlediği savundu cezalandırılması istendi.

Süleyman Karadağ ise yapılan açıklamada Özdemir’in avukatı “Müvekilimin paylaşımlarında cürüm ögesi bulamayan argüman makamı niyet okuyarak hata yaratmaya çalışmaktadır” dedi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Koronavirüs ekonomi raporu: İşsizlik yüzde 33’e yükselecek

Ankara’dan havalandı TSK’ya ait Türkiye’den Nijer’e tıbbi yardım