in ,

Edirne’de oğlu üç haftada Kovid-19 vakası tespit edilmedi

<br />

Edirne’de oğlu üç haftada Kovid-19 vakası tespit edilmedi

Vali Canalp, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde, sağlık kahramanlarının adına “Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı” seçtiğiniz programında yapılan konuşmada, sıhhat çalışanlarının Kovid-19 ile savaşta daima en önde olduklarını ve fedakarca çalıştıklarının altını çizdi.

Canalp, Türkiye’de kaydetti:

“Bu savaş neticesinde ki bugün memleket olarak, Edirne olarak istediğimiz istikamete akıllıca aşikâr bir seyir kullanan durumdayız. sıhhat kuruluşlarımızda da koronavirüslü hastamız bulunmuyor.

Rastgele bir gevşeme göstermemize de imkan vermiyor. Almış olduğumuz önlemleri yine sıkı sıkıya birebir şeklinde devam ettirmemiz gerekiyor, bağlı kalmaya devam etmemiz gerekiyor. Üye vatandaşlarımızın da yeni denetimli toplumsal hayat periyodunda bu şekilde alınacak olan önlemlere harfiyen devam etmek gerekir. ”

Canalp, Edirne Sıhhat Yöneticisi Ali Cengiz Kalkan’ın salgınla savaş devrinde ağır hasta lütfen ekibiyle uğraşta de başarılı biçimde konum aldığınız belirterek, tebrik etti.

Konuşmanın akabinde Canalp, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde çalışan 1419 sıhhat çalışanı ismine olduğu ormana fidan dikti.

Programa, Vali Canalp’in tabip eşi Ayten Canalp, Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan, Edirne Başsavcısı Fatih Karabacak, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne Emniyet Yöneticisi Ali Kemal Kurt, Tarım ve Orman Yöneticisi Atilla Bayazıt, Etraf ve Şehircilik Yöneticisi Engin Öztürk, Edirne Orman İşletme Yöneticisi İhsan Ceylan ve sıhhat katıldı katıldı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Beylikdüzü’nde yakalanan ‘Anakin Skywalker’ lakaplı uyuşturucu satıcısı tutuklandı

İstanbul’da metrobüs ve duraklarda yoğunluk