in ,

Erdoğan’dan ‘Dünya Çevre Günü’ mesajı: Ülkemiz sorumluluklarını yerine getirmektedir

<br />

Erdoğan’dan ‘Dünya Muhit Günü’ seçeneği: Ülkemiz sorumluluklarını getiriyor getirmektedir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5 Haziran Yerküre Etraf Günü münasebetiyle bir bildiri yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bildirdi:

‘Çevre sıkıntılarının tahlili, küresel işbirliği ve uzun vadeli siyasetlerin sorunmesini gerektiriyor’

“Tüm insanlık bugün, kaynakların seçim tasarrufunun benimsediği, biyolojik çeşitliliğin korunduğu, açlık ve yoksulluğun en aza indirildiği, muhit kirliliğinin ön planını daha fazla ve daha fazlası mümkündür bir yerküre için efor gereklidir. uzun vadeli siyasetlerin talepmesini gerektirir.

‘Önemli gelişmeler kaydettik’

“Ülkemiz, etraf problemleri konusundaki hassas ve sorumlu yaklaşımıyla, milletlerarası itilaflar çerçevel sorumluluklarının nedeni getirmektedir. Son devirde sürat kazanan çalışmaları neticesinde, Türkiye umumunda atık idaresi, iklim dostu teknoloji ve güç kaynaklarının tasarrufu, hava, su ve toprak kalitesinin güzelleştirilmesi istikametinde kıymetli kaydetmek kaydettik. “

‘Dünyayı daha yeşil ve yaşanabilir bir yerküre yapabiliriz’

“Daha yeşil, daha duru bir memlekete sahip olmak için sadece ağaçlandırmanın ehil uygulamının bilinciyle, muhit kirliliğini önleyecek, israfı engelleyecek, planlı kentleşmeyi esas alacak, kişilerimize etrafta bilinci kazandıracak çalışmalara da öncelik veriyoruz. Tabiata, muhite ve hayata dair bakış açımızı düzelterek, toplulukta bu mevzuatdaki hassasiyeti artırarak ve daima bir arada e göstererek, ecdadımızın mirası, evlatlarının emaneti olan bu yerküreyi “

‘Ailelere ve eğitimcilere önemli sorumluluklar düşüyor’

“Medeniyet değerleriimizden beslenen, tabiata değerli, etrafa hassas, israf kullanarak kanaati esas alan bir yaklaşım anlayışının kök salması için hepimize, bilhassa ailelere ve eğitimcilere önemlidir.

Bu kapsamda eğitim kurumları, sivil topluluk örgütleri ve basın yayın organlarının işbirliğinde seçtiğinizecek etrafa bakarak çalışmalara vatandaşımızın listesi ve iştiraki büyük değer taşımaktadır.

Yerküre Muhit Günü vesilesiyle, vatandaşlarımızı muhitin ve doğal zenginliklerimizin ihtiyacı, kaynaklarımızın tükenebilir olduğu gerçeğini göz gerisi ”

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İBB ve Beyoğlu Belediyesi arasında İstiklal Caddesi’ndeki ‘tak’ anlaşmazlığı

Boğazı kesilerek öldürülen Çağla’nın davasında zaman aşımına bir gün kala yeni gelişme