in ,

Hasan İsmail Hikmet’in tehdit içerikli konuşmalarına bakın Akademisyen Ceren Damar Şenel’i öldürmek

<br />

Akademisyen Ceren Damar Şenel’i öldüren Hasan İsmail Hikmet’in tehdit içeriğili konuşmalarına yönelik

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Hizmetlisi Ceren Damar Şenel, geçen yıl 2 Ocak’ta üniversite yerleşkesindeki, imtihanda kopya çekerek yakalanan ve müebbet mahpus cezası çarptırılan Hasan İsmail Hikmet ile pederi Ömer Hikmet’in, 24 Şubat 2020’de cezaevinde yaptıkları görüşme tutanakları ortaya çıktı.

Peder ve oğlunun, içindir Ceren Damar Şenel’in babası Mustafa Damar’ın önünde duruşma üyeleri, basın mensupları ve birçok kişi tarafından tehdit ve hakaret içerikle konuşmalar ile ilgili cezaevi idaresinin.

Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan konuşma konuşmalarına nazaran; Ömer Hikmet ile oğlu Hasan İsmail Hikmet arasında geçen diyaloglar diyor:

Peder Mustafa Damar’a tehdit

SELAM. H: Ey. . baba var ya.

Ö. H: Ey zati vızık vızıklanacak. Ben onu arayacağım, ‘bir görüşelim’ diyeceğim, ‘Hasan’ın selamı var’ diyeceğim tamam mı?

SELAM. H: Sen bana bırak, çıkana kadar sen hiç elleme.

Ö. H: Arada bir arar vızıklatırım ben onu. Arada bir o ş. . hanesinin orada tıp atarım. ‘Ben kafama nazaran güvenlik tedbirlerimi aldım’ diyor. Nasıl aldıysa?

SELAM. H: Bak bakalım nasıl tedbir aldı?

SELAM. H: Benim fotoğraflarımı paylaşın, Instagram’da, Twitter’a verip paylaşın. Görüp daha da çok çıldırsınlar. Bir güruh fotoğraf çektirdim, daha onların da vereceğim açık görüşte.

Ö. H: Paylaşırız hepsini.

SELAM. H: Dışarı çıkayım birkaç kişinin hesabını göreceğim. Kâfi ki şuradan çıkayım.

Ö. H: Bunlar basında gezer.

SELAM. H: Hani tahminen o vakte kadar da ben unutmam hiçbir şey. Bize edilen lafları, avukata edilen lafları unutmam.

Mustafa Damar, sanık avukatı Vahit Bıçak’ı baroya şikâyet etti

Öte yandan, Ceren Damar’ın pederi Mustafa Damar, sanık avukatı Vahit Bıçak’ın savunması ve neden olduğu neden meslekten menüye talebiyle Ankara Barosu’na şikayette bulundu. Şikayet dilekçesinde baba Damar, Avukat Bıçak’ın açıklamalarıyla savunma dokunulmazlığını aşarak, maktul Ceren Damar’ının manevi hatırasına hakarette bulunduğunu lisana getirdi.

Ne olmuştu?

Hasan İsmail Hikmet Araştırma Hizmetlisi Ceren Damar Şenel, geçen yıl 2 Ocak’ta üniversite yerleşkesindeki seçenek, imtihanda kopya çekerken yakalanan masalıbesi Hasan İsmail Hikmet tarafından tabancayla vurulduktan sonra bıçaklanarak öldürüldü. Hasan İsmail Hikmet, yargılanacak Ankara 33’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce 21 Şubat 2020’de, ‘kişiyi kullanabilmenizi kamu hizmeti nedeniyle öldürmek’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına çarptırıldı. Cezada indirime gitmeyen duruşma başkaca sanığa, ‘ruhsatsız silah taşımak’ ve ‘silahla tehdit’ günahından da 3 yıl mahpus cezası verdi. Taraflar, karar Nahiye Adliye Duruşması’na taşıdı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yalova Belediyesi’ndeki ‘zimmet’ soruşturmasında 4 kişi adli kontrolle serbest

RTÜK’ten iki kanala ’27 Mayıs ‘cezası