in ,

İBB ve Beyoğlu Belediyesi arasında İstiklal Caddesi’ndeki ‘tak’ anlaşmazlığı

<br />

İBB ve Beyzade Belediyesi arasında İstiklal Caddesi’ndeki ‘tak’ anlaşmazlığı

Beyzade Belediyesi ‘nin İstiklal Caddesi ‘nin girişine fiyatsız maske ve hijyen malzemeleri dağıtımı ile ateş etmek emeliyle ilişkili tak, 30 Mayıs’ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince kaldırılmak istendi.

Beyzade Belediyesi zabıta ekiplerinin takın kaldırılması müsaade vermemesi üzerine tartışma yaşandı. Tartışmanın akabinde takın üst kısmı Beyzade Belediyesi ekiplerince o gün kaldırıldı. Geri kalan kısımlar ise İBB ekiplerince dün gece vinçle kaldırıldı.

Duruma reaksiyon gösteren Beyzade Belediye Yönetici Yardımcısı Rüstem Dindarol, Kaza Pandemi Konseyinin 6 Mayıs’ta yaklaşık karar göre, yaklaşık 1 aydır İstiklal Caddesi’ne gelen vatandaşların ateşini ölçtüklerini, maske dağıttıklarını ve ellerine dezenfektan sıktıklarını söyledi.

Dindarol, İBB zabıta ekiplerinin olduğu tramvayın çalışması için taklarını kaldırmak istediğini bu kapsamda, kaza belediyesi olarak üstteki takı kaldırıldıklarını söyledi. Dindarol, travvayın da pazartesi gününden itibaren çalışacağını, tramvayın çalışmanızda hiçbir kösteğin bulunmadığını belirtti.

Dindarol, İBB’nin takları kaldırma konusunda somut, başka yazılı münasebeti değildir tabir eden, İBB ekiplerinin gece saatlerinde takları kaldırdığını söyledi.

Dindarol, şöyle devam etti:

“İllegal bir şey yapmıyoruz. Münhasıran saat gece 03. 00’dan sonra niçin gelip kaldırıyorsunuz? Şayet haklı mısınız gündüz de farklı saatlerde de bunu yapabilirdiniz. Hukuk devletinde olacak bir şey değil bu. Gerçek bir şey de değil. Büyükşehir belediyesinin yöneticisinin ve ilgili kurumlarının bu bahisteki tutarsızlığını anlayamıyoruz. Ortaya bir neden koymadan, bir münasebet koymadan vatandaşların sıhhati hakkında Beyzade Belediyesi’nin yaptığı bu hizmetin engellenmeye çalışmasını asla ve asla anlayamıyoruz. Biz bunu anlayamadığımız bizim vatandaşlarımız da bunu anlayamıyor. “

Vatandaşa hizmet etmeye çalıştıklarını anlatan Dindarol, “İlçe Pandemi Konseyinin gerek bir karar var. Bu karar verir hizmetimizi yapıyoruz. Biz çok üzüldük, yakışmıyor. Uygar bir kentin başkanına, onun kurumlarına yakışmıyor “sözlerini kullandı.

Beyzade Belediyesi Lider Yardımcısı Yusuf Ulutaş ise eklemek Beyzade Belediyesine ilişkin olarak belirterek, bu mevzuatda kabahat duyurusunda bulunanuklarını kaydetti.

‘Bölge büyükşehir belediyesinin salahiyet bölgesinde’

İBB’den yapılan açıklamada ise nahiyenin büyükşehir belediyesinin salahiyet meydanında olduğu belirtilerek, “Beyoğlu Belediyesine pazartesi günü olgel eklemek kaldır yazı için yazı yazılmıştır. denildi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yetenek sınavıyla öğrenci alacak okulların başvuru takvimi açıklandı

Erdoğan’dan ‘Dünya Çevre Günü’ mesajı: Ülkemiz sorumluluklarını yerine getirmektedir