in ,

İBB’den maske iddialarıyla ilgili açıklama: Satın alınan maskeler özel üretim

<br />

İBB’den maske argümanlarıyla ilgili açıklama: Satın alınan maskeler kişisel üretim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), birtakım çevre medya hesaplarında ve internet sitelerinde, İETT’nin Mayıs ayında kullanabileceğiniz maskelerle ilgili haber, kıymetlendirme ve tezlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

‘İyi niyeti olmayan iddialar’

İBB açıklamasında, “İETT şoförleri için pandemi periyodunda satın alınan maskelerle ilgili yaratılmak üzere gündem, zorlama, maksadı görmezden gelen, âlâ amaçlı olmayan tezlerdir. İBB şoförlerinin sıhhatini korumak İBB’nin de iştiraki İETT’nin de en öncelikli görevidir ” tabirleri konum aldı.

‘Doğrudan alım yoluyla gerçekleşti’

100 bin şahsi uygun maske satın alınacak şekilde açıklamada, “Satın alma süreci salgın nedeniyle mevzuatın müsaade içindir formda direkt alım usulü ile gerçekleştirilmiştir” denildi.

’12 saat dayanıklı ‘

Maskelerin özellikleriyle ilgili şu anda bilgilendirmeler paylaşıldı:

– Alınan maskeler 12 saat dayanıklıdır. Vesair maskelerden farklı olarak likit geçirmezdir. Illett likit teması ile yayılma gerektirir yüksek kalitede böylesi maskelerin tercih edilir İETT şoförlerinin sıhhati için en hakikat karardır.

– Başkaca metresi elle iplik dikişi değil makine marifetiyle ultrasonik şerit dikişlidir. Üye kulakta bir rahatsızlık yaratmıyor için halkaları şerit esneklik taşımıyoruz.

– Müdafaa özelliğinin daha yüksek olması için başkalarından daha büyük ebatlı maskeler tercih edilir yoluna da gidilmiştir.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Arap ülkelerinde Kovid-19 yaşı olabilir kaybı ve vaka sayısı arttı

Aracına binen turist kadını darp eden taksicinin ruhsatı, İBB tarafından iptal edildi