in ,

İmamoğlu: Salgın döneminde İstanbul’da gözle çalışıyor bir değişim yaşıık

<br />

İmamoğlu: Salgın periyodunda İstanbul’da gözle yaşıyor bir değişim yaşıık

10. IRENEC Memleketler arası% 100 Yenilenebilir Kuvvet Konferansı, Kovid-19 tedbirleri gözden geçirmek için tıklayınız.

6 Haziran’a kadar sürecek konferansın başkanlığını, Marmara Üniversitesi tedrisat üyesi, EUROSOLAR Türkiye Yenilenebilir Kuvvetler Birliği Lideri Prof. Dr. Tanay Sıdkı Uyar yaptı. Konferansın açılış konuşmasını ise İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu gerçekleştirdi.

‘Dünyaya yaptıklarımızı gözden geçirmemiz gerekiyor’

İamoğlu, aktiflikte emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

İnsan-doğa alakasının doğumdan itibaren başladığını belirten İmamoğlu, “Doğal ömrün bir kesimi olmakla birlikte, bazılarımızda en üst düzeyde” dedi.

ibb. İstanbul ‘da konum alan habere nazaran doğal kaynakların, insanın tabiata entegrasyonlu bir işlem işletmesi ile ilgili olduğu söz eden İmamoğlu, “Tabi yerkürede onu şey bu tariflere elverişli yürümüyor. Bu da bir realite. Pandemi tıklayınız bir salgın illetle uğraş de gösterdi ki; farklı şeyler farkına varıyoruz ve yaşam için hayat, ömür boyu bu yerküreye yaptıklarımız ya da doğal yaşama yaptıklarımız için bir kere daha fazla geçirmemiz gerekirğine inanıyorum. Bu salgın hastalık, doğa-insan ilgisini, bütün yerküre insanlığı tarafından, devlet ve kent idareleri tarafından bir varsayılan diye konuştu.

‘Kirlilik can güvenliğimizi tehdit ediyor’

Yerkürede, sanayi devrimi etkinleştirmek hatırlatan İmamoğlu, “Sürece dairesinde yeni ortamlar, güce dönük gereksinimi ortaya koyduğu neden, mahsusen fosil yakıtlarından beslenen bir güç taleini önümüze getirdi. Tabi bu, doğal hayatın tahrip edilmesine de bir ortam yaratmış oldu ” sözlerini kullandı. Avrupa ve Amerika’da kendini gösterdiğine dikkat çeken İmamoğlu, “Çünkü endüstrileşme, buralarda yaşandı ve buradan da kısa vakitte gelişmekte olan devletlere sıçradı. Bu durum, açıkçası ömür yerlerimizi kirletiyor ve bu kirlilik sahiden ömrü, gerek sıhhat olmak üzere, velev can güvenliği olmak üzere tehdit etmekte ” biçiminde konuştu.

‘Kalıcı tahlilin yenilenebilir kuvvet kaynaklarında olduğu bir varsayılan daha ortaya çıktı’

Diyen İmamoğlu “lavid-19 süreci bir şeyi daha bize yaşattı”:

“Özellikle burada hanelerine kapandığı ve bir sefer daha fazla yerkürede doğa-insan üzerinde etkili bir şekilde gözden geçirilen bu günlerde, hasret kaldığımızdan hoşlanırsınız, manzarayı tekrar görmek ve yaşamak içindir kaldık. Bir realite de şu: İstanbul’da yaptığımız ölçümlerde, önemli orantılarda, bugün yüzde 30-40 civarında hava kirliliğinin azalması kelam konusu oldu. İstanbul’un manzarası, tabiatı, Boğaz ’ı, denizi manzara olarak bile değişmeye başladı. Bu sadece bir ilmî gözlem değil, gözle görülebilir bir değişimi bile yaşıyor. Olağanlaşma için başlangıç ​​günleri, tam da işte kalıcı tahlilin, gerekli yenilenebilir kuvvet kaynaklarında olduğu, bir varsayılan daha net olarak ortaya çıkmış durumda. Gelecekteki operasyonının gerekliliği ve yenilenebilir gücün ölçeklendirmeye yönelik güç tahlillerinin, inançlı ve hakikaten vizyon sahibi bir stratejik yatırım amaçlı oluşturduğunu farkyız. Kentimizi de bu manada bu süreci hazırlamakta kararlıyız. ”

‘Yenilenebilir güç, yerküre ömür bütünlüğü meselesinden’

İstanbul’da bu yemekde atılacak bir adımın yerküre için de değerli olacağının altını çizen İmamoğlu, ekonomik kaydetti:

“Dünyayı ilgilendiren; kuvvet, hava kirliliği, yenilenebilir güç önce süreçler, tek başına bir kentin ya da tek başına bir memleketin, kendi başına kararlarla hareket hürlüğünün ötesinde bir yerküre hayat bütünlüğü sıkıntısıdır. Biz, burada bu gözle bakıyoruz. Bu manada hükümetler, finansmanı gerekli ölçek ve süratle sağlamak için yenilikçi yaklaşımları da dikkate almak gerekir. Biz de İBB olarak, yüzde 100 yenilenebilir güç tasarrufu yolunda ilerlemeyi, çok öncelikli olarak hedefliyoruz.

Elektrik tüketimimizdeki yenilenebilir güç hakkını, binde 3’ten, 2024’te, yani vazifemizin ahir, yüzde 18’e çıkartmayı, yatırımlarımızla hedeflemekteyiz. Bu sahada yatırımlarımız sürmekte. Yeni yatırımlarımız için de süratli bir halde hem finansmanı hem tasarım konusunda ilgili kurum ve kuruluşlarda çalışmaya devam etmekteyiz. İBB olarak, kısa bir devir diliminde, İstanbul ismine yüzde 100 yenilenebilir güç amacını, hangi ülkede hedeflediğimizi bütün yerküreye anons etmek istiyoruz. Kent ismine, 16 milyon insan ismine bir deklarasyonun altına imza atmak atarak, bizden sonra hizmete gelen hizmetler da şaşmadan bu yolda çalıştırmakınızı sağlar. Bu hem İstanbul’a başvuracak hem Türkiye; tıpkı hengamda bütün yerküreye ve insanlığa yönelik olduğumuz. “

İmamoğlu, laflarını konferansın tüm iştirakçiler için kullanın “Bu şık günde, 4 Haziran ’da, benim de veladet günümde, şık bir içtima çalışmak herkese diliyorum” halinde noktaladı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Köpeği döven adama barınakta hayvan bakma cezası

Yetenek sınavıyla öğrenci alacak okulların başvuru takvimi açıklandı