in ,

Kurtulmuş: Türkiye bugün seçim erken seçim şartlarına sahip değil

<br />

Kurtulmuş: Türkiye bugün seçmek erken seçim neden sahip değil

AK Parti Umumî Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Haber Küresel canlı yayınında gündeme ait olarak açıklamalarda bulundu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Kurtulmuş, “Tedbirlerin biri çıktığı bir devir. Türkiye olarak düşünüyorum tarihe geçmiş bir muvaffakiyet olarak kaydedebiliriz. Türkiye bu süreçten yüzünün akı ile çıkmış oldu. Hekimlerimizin dehşet yüksek fedakarlıkları ile daima birlikte tüm kuruluşlar üzerlerine düşen vazifesi içindir getirdiler. Bu süreçte siyaset bir adım velev istemez kendisini geçmişe çekti “ dedi.

AK Parti Umum Merkezi ‘Kurtulmuş veren önlemlerle ilgili de malumat veren, “Sosyal tarafta iki koltuk boş bırakarak oturulmuş oldu. Maskeler var. dezenfektan ünitelerimiz mevcut. Binadan alınıyor “ tabirini kullandı.

Kurtulmuş, siyasi partiler arasında bazı tartışmalarla ilgili olarak da “Biz mevzuları demokrasi yerinde tartışacağız. Partilerin taban tabana zıt fikirlere sahip olması doğaldır ve sıktır. Demokratik kurallar içinde siyasetin gündeminin faal olmasının olumlu olduğu kanaatindeyim. Türkiye’nin kurallar, etraftaki kuralları da göz önünde bulundurduğunuda Türkiye çok dinamik bir süreçten geçiyor. Bu tartışmaları umum olarak olumlu bulduğumu söylemek isterim “ görüşünü lisana getirdi.

Kurtulmuş, kaydetmek kaydetti:

“Erken seçimin konuşulması için rasyonel koşullarının olması gerekir. Türkiye bugün gerektirir erken seçim kaidelerine sahip değildir. Türkiye’de erken seçim olmayacaktır, çok net bir biçimde söylüyorum. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya UMH Başkanlık Konseyi Başkanı Serrac ile bir araya geldi

Köpeği döven adama barınakta hayvan bakma cezası