in

Marie Antoinette ile sevgilisinin mektuplarındaki aşk sözleri deşifre edildi

<br />

Marie Antoinette ile sevgilisinin mektuplarındaki aşk lafları deşifre edildi

Kraliçe Marie-Antoinette ile sevgilisi Count de Fersen’in 1789 Fransız devriminden iki yıl sonraki yazışmaları hakkında yapılan açıklamada “Kontun kraliçeye hisleriyle ilgili belirsizliğe bölge bırakmaya neden kullandı ve itinayla gizlenir yazımda birinci varsayılan okuyabildik” denildi.

95 gün süren projede kullanılan mektuplarda kullanılan m bileşenebin bileşenlerini tahlil etmek için röntgen floresan sistemi (XRS) denilen bir tarama tekniği kullanıldı.

Açıklamaya nazaran, mektupların içeriği umumide siyasi ülkelerin dışında, kraliçe ile sevgilisi içindir sevgi sözcükleri sarf etmekteydi. Mektuplar sayesinde bağlantının sansasyonel yanları değil, çetinle farklı kalma ve hapsedilme umutyken, telaş, inanç ve dehşet hislerini dışavuruş hali gün ışığına kavuşturuldu.

İkilinin yazdığı yekun 15 mektuptan 8’inin içeriği aydınlatıldı. Yazı yazmak ile sansür yapmak için kullanılan milmiştirebin tıpkı olduğu mektuplarda saklanan içerik açıklığa kavuşmadı.

Mektuplardaki aşk lafları, Fersen yahut onun soyadan gelen insanlar tarafından kullanılan siyah mürekkeple, dairesel hareketlerle, profesyonel profesyonel halde okunamaz hale getirilmişti.

Mektuplaşma tarihlerinde Kral XVI. Louis ve Kraliçe Marie Antoinette Paris’teki Tuileries Sarayı’nda hane hapsindeydi ve kaçma teşebbüsleri başarısızlığa uğramıştı.

Fransa’da Axel de Fersen olarak bilinen İsveçli Kont Hans Axel von Fersen, İsveç’in üst seviye askeri ve diplomasi yetkililerinden biriydi ve 1810’da İsveç’te öldürülmüştü.

Avusturya doğumlu kraliçe ise Ekim 1793’de 37 yaşını sürerken idam edildi. Bir yandan seçtiğiniz mal edilen “Ekmek bulamıyorlarsa makarna yesinler” lafı eşliğinde nefret objesi haline getirildi, öbür tarafı kişiliği için bir efsane örüldü, pek çok sanat ürününe bahis oldu, kendiniz kalan eşyalar açık artırmalarda rekor fiyatlara satıldı.

Antoinette’in Fersen’e Daha Fazla evvel “Seni seviyorum ve bütün hayatım boyunca delice sevmeye devam edeceğim.. En çok sevilen adam, erkeklerin en çok sevileni.. Tüm kalbim senin” tarihli laflar sarf yaptığı kısımlar basına yansımıştı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

SpaceX 60 internet uydusunu uzaya fırlattı

İsveç’te 2 bin dolardan fazla bir maaşla Ayrıntılar açıp kapatacak eleman aranıyor