in

MHK: Üst klasman hakemlerimiz 5 Haziran’dan itibaren kampa girecek

<br />

MHK: Üst sınıfman hakemlerimiz 5 Haziran’dan itibaren kampa girecek

Merkez Hakem Heyeti (MHK), Muhteşem Lig ve TFF 1. Lig ‘de hizmet yapacak hakemlere birden ziyade maçta vazife verilebileceğini açıkladı. Heyet, yeni uç koronavirüs (Kovid-19) Muhteşem Lig’in 12 Haziran’da başlayacağını hatırlattığı açıklamasında nedeniyle kaydetti:

“5 Haziran 2020’den itibaren Bu bağlamda üst klasman kakemlerimiz TFF Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri ‘nde toplanacak. Bu hazırlık kampında yapılacak çalışmalarla, hakemlerimizin; uzaktan eğitim ve ferdi antrenmanlarını sürdürmek üç aya yaklaşan bu güç iletmek akabinde, serinin geri kalanına, fizikî, zihinsel ve teknik olarak hazır halde girmeleri amaçlıyor.

Kampa katılacak tüm hakemlerimizin hem giriş hem de maçlardan evvelki Kovid-19 testleri nizamlı olarak yapılacaktır. Üst sınıfman yardımcı hakemlerimiz kampa katılmayacak olup, yarışaka vazifeleri öncesi, müsabakaların dördüncü hakemleri ile birlikte, sistemli olarak Kovid-19 için yapılantır.

Kamuoyunun malumatına sunarız.

• Kampa, Üstün Lig ve 1. Lig’de hakem, VAR ve AVAR olarak hizmet yapacak hakemler davet edilir. Ayrıyeten bu hakemlerimiz yarışakalarda 4. hakem olarak da görevlendirilebilir.

• Kovid-19 testlerinin Görevlendirmeler ön atama halinde yapılacak ve o maç için tüm hakem ekibinin negatif olarak sonuçlanmasından sonra onaylanarak kamuoyuna açıklanacaktır. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

RTÜK’ten iki kanala ’27 Mayıs ‘cezası

Webometrics intihal yapılmasıyla Türk üniversitelerini sıralamadan çıkardı