in ,

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: Büyük bir proje başlattık, şimdiden müjdeleyebiliriz

<br />

Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk: Büyük bir girişim başlattık, şimdiden müjdeleyebiliriz

Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk, ‘Ziya Hoca ile Eğitim Buluşmaları’,, Çankırı ve Bitlis’teki muallimlerle dijital değerlendirme bir araya gelerek uzaktan eğitimin geleceği ve mektepler.

2. 5 aydır yaşadıkları uzaktan eğitim deneyimiine alıştıklarını söyleyen Selçuk, uzaktan eğitimin yüz yüze eğitimle de devam etmesini istediklerini belirten hocalara, salgın başından bir önce sonra zaman önce zaman çalıştı.

‘Ben orta vadede evlatların birtakım dersleri uzaktan almasını istiyorum’

Selçuk, yaz döneminde EBA’nın ayrıntılı olarak yayına devam edeceğine ve uzaktan eğitimin bundan sonraki süreçte daima var olacağına ait olduğunu söyledi:

“Yazımda da EBA TV ve EBA internetteki faaliyetlerimiz dolu dolu geçecek. Okuma yazma sorunu sorun yaşayan ilkokul 1. sınıftaki masallaştırmaktan tutun da üniversitenin değerlendirilmesi 12. sınıftaki gençlerimize kadar. Ben orta vadede evlatların birtakım dersleri uzaktan almayı istiyorum. Türkiye’nin büyük bir girişim başlattık. “

‘Çocuklarımızın oyun temelli bir koordinasyon ve adaptasyon süreci geçirdiğiniuz’

Selçuk, oyun temelli bakış açısını çok önemsediğini kaydetti.

Selçuk, “Okullar açmadan eylül için evlatınızın oyun temelli bir entegrasyon ve adaptasyon işlemi geçiren kullanım. Bu amaçla kullanılabilir. Böylelikle daha yumuşak bir geçiş yapmayı planlıyoruz “ diye konuştu.

‘Gördük ki öteki bir yerküre geliyor’

Bitlis’teki hocalarla buluşmasında da Selçuk, yeni yerküre’de eğitimin dijitalleşmesi konusuna değindi. Görüşmede, “Gördük ki gayrı bir yerküre geliyor ve biz evlatları bu yerkürenin geleceğine nazaran yetiştirmeliyiz “sözünü kullanan Selçuk, laflarına göre devam etti:

“Biz bu bir yıl evvel başlamıştık. Biz buna bir yıl evvel başlamıştık. güçlenerek devam etmeye göreceksiniz. Yatırımlarımız başladı. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İsveç’te 2 bin dolardan fazla bir maaşla Ayrıntılar açıp kapatacak eleman aranıyor

ÜNLÜLERİN GERÇEK İSİMLERİ