in

TFF Başkanı Özdemir: Koronavirüsün kaybolması mümkün oğlu 3 hafta ligler seyircili oynanabilir

<br />

TFF Lideri Özdemir: Koronavirüsün kaybolması gerçekleştirmek son 3 hafta ligler seyircili oynanabilir

Ekonomist mecmuasının Instagram hesabında canlı yayına katılan Özdemir, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kovid-19 salgını nedeniyle ara verilen Muhteşem Lig’in 12 Haziran’da, TFF 1. Lig’in ise 19 Haziran’da başlayacağını belirten Nihat Özdemir, “Türkiye salgın kaynaklı büyük bir savaş verdi. Neden Almanya diyoruz? Almanya ile Türkiye’nin nüfusları birebir. TFF 1. Lig’de ise 4 haftanın maç programını açıkladık. “Tabirlerini kullandı.

Aktaran Özdemir, kelamlarını gözden sürdürdü: TFF Sıhhat ve ona bağlı istişare konseyinin çalışma yürüttüğünü

“Bu iş kolay değil. Talimatname çok kıymetli. Talimatname çok kıymetli. İnşallah Allah bize yardım eder ve oynatırız. “nazaran tahminen de son 3 hafta maçlarını seyircili oynatma.

Almanya’da bir maçta 322 ülke bölge incelinin altını çizen Nihat Özdemir, kaydetmek kaydetti:

“Biz ise maçları 296 kimseyle oynayacağız. Türkiye, koronavirüs istikametinde hepsinden emin olun. Kulüpler disiplini hiç bırakmayacak. Şayet kulüpler disiplini bozmazsa ligi oynayarak çalışır istiyoruz. ”

‘Trabzonspor’u bu problemli durumdan çıkarmaya çalışacağız’

Nihat Özdemir, UEFA’nın Trabzonspor’a Avrupa kupalarından 1 yıl erkekler cezası ile ilgili şu sözleri kullandı:

İnşallah. mesut sona kavuşup Trabzonspor’un hakkını teslim edeceğiz. Servet Yardımcı, UEFA’nın idare konseyinde. Bu işe destek oluyor. Ne yapıp edip görüşmelerimizi yapmaya ve sorunlu durumdan çıkarmaya çalışacağız. ”

Kulüplerin mali sorunları

Koronavirüs salgını nedeniyle kulüplerin değerli gelir kaybı yaşadığına ve mali soruna girdiğine dikkati çeken Nihat Özdemir, kelamlarının dışında sürdürdü:

“FFP hususlarını de çalışıyoruz. Yeni vadiler ortaya koyacağız. Lisan konseyimiz var. 7 bireyden oluşuyor. Çalışmalarını yapıyorlar. Nispet geçen sene yüzde 30’du.

Yabancı kontenjanı

Lideri Nihat Özdemir, yabancı kontenjanını kademeli olarak düşürmeyi planladıklarını vurgulayarak, kaydetmek kaydetti:

“2020-2021 serisinde yabancı sayısı düştüğünüzde, gelecek futbolcularda nitelik arayabilir miyiz sanki? 30’un üstünde çok sayıda oyuncu var. Seri gösterdan 2020-2021 için kriterleri yayınlıyor düşünüyoruz. Kademeli olarak 3 yıl içinde ana program için çalışıyoruz.

Nihat Özdemir, Ekonomist muhabirinin “Futbolda şike tartışlarını bitirmek için nasıl bir strateji izleyeceğiz?” sorusuna, “Ona göre 2010-2011 serisidir. 9 sene arkada kaldı. 9 yıldır rastgele bir halde bir şike hadisesine şu Etik ve disiplin şuramız şikayetleri inceliyor. Tespit ettiğimiz hengam üstüne gideceğiz. “karşılığını verdi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

HDP’li Musa Farisoğulları gözaltına alındı: Leyla Güven hakkında yakalama kararı

Hafta sonu 15 ilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak