in ,

Türk Tabipleri Birliği: YKS ve LGS ertelenecektir

<br />

Türk Tabipleri Birliği: YKS ve LGS ertelenecektir

TTB Merkez Kurulu, teste girişinizin ve testinizin yapılması gereken tedbir alınsa bile bulaşık riskinin çok yüksek olduğunu belirtti. TTT’nin açıklaması şu formda: “TTB’nin açıklaması şu formda:” Tasarrufun gelecekleri için çok kıymetli olan bu testler esasen telaş kaynağıdır. ”

“Dünya Sıhhat Örgütü, pandemi seçenekleri kısıtlamaların azaltılması için, en az 14 gün vade ile yeni olgu sayısının değiştirmemesi LGS), Üniversite Kurumları İmtihanı (YKS) göre testlerin Haziran ayı içinde yapılacağı açıklanmıştır.

İmtihan günlerinde 3 aydır sokağa çıkmayan 20 yaş altı genç nüfus, velileri ve test vazifelileri ile birlikte milyonlarca kişi sokaklara çıkacak ve toplu taşıma araçlarını kullanacaktır. Safra temasın ve bulaşın artma riski çok yüksektir. Uzun maske uzunluğu süren bu testlerde daima maske tasarrufunun imtihan tasarruf tasarrufeceği ortadadır. Testlerin esasen korku kaynağıdır. Pandemi içinde bu çeşit bir imtihana girmek tasayı çok daha ziyade artırmaktadır. Öğrenciler ve velileri sıhhat ve imtihan performans içindir haklı bir tasa içerisindedirler.

Kısıtlamaların kaldırılması ile salgında gelişebilecek yeni bir hızlanma mümkünlüğü varken bir test tarihi açıklamak mümkün değildir. Türk Tabipler Birliği olarak salgının gidişini izleyerek bu testlerin salgının külliyen denetim altına alındığı periyoda ertelenmesini talep ediyoruz. “

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

AA: Can Dündar’ın Bodrum’daki villasının kaçak olduğu yıkım başladı

HDP’li Musa Farisoğulları gözaltına alındı: Leyla Güven hakkında yakalama kararı