in ,

Yetenek sınavıyla öğrenci alacak okulların başvuru takvimi açıklandı

<br />

Yetenek testiyle öğrenci alacak mekteplerin müracaat takvimi açıklandı

Hoş sanatlar liseleri, spor liseleri ile müzik, hafızlık, klâsik ve çağdaş görsel sanatlar ve spor programı / projesi uygulayan Anadolu imam hatip liselerinin 9’uncu sınıflarına öğrenci alındığı ait metot ve esasları içeren ‘Yetenek İmhanhanı ile Öğrenci Alan Mekteplere Müracaat e-Kılavuzu’, MEB’in internet sitesinde yayımlandı.

Buna nazaran, ortaokulu, imam hatip ortaokulu yahut bünyesinde kişisel ilköğretim programı mevcuttur Araştırma, Geliştirme, Eğitim ve Pratik Merkezi ‘ni 2019-2020 eğitim ve talim halinde bitiren mektepliler bu mekteplere müracaat yapabilecek.

Yetenek testiyle öğrenci alan mektepler 12 Haziran’da ilan edilecek. Test müracaatlarının 15-29 Haziran tarihlerinde yapılmasının akabinde, adayların yetenek imtihanı giriş tarihleri ​​30 Haziran’da duyurulacak.

1-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. Talebeler, 13 Temmuz’da e-Okul sisteminin üzerinden öğrenebilecek. Kazanan adayların kayıtları 13-17 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

Ek yerleştirme

Kayıt hakkı kazanamayan adaylara boş kontenjanlar 6 Ağustos’ta ilan edilecek. Boş kontenjanlar için 10-13 Ağustos tarihlerinde tercihlerin alınmasının akabinde yerleştirme sonuçları 14 Ağustos’ta duyurulacak.

Ek yerleştirme listesinde kayıt hakkı kazananların kayıt işlemlerileri 17-21 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İmamoğlu: Salgın döneminde İstanbul’da gözle çalışıyor bir değişim yaşıık

İBB ve Beyoğlu Belediyesi arasında İstiklal Caddesi’ndeki ‘tak’ anlaşmazlığı