in ,

Yolcusunu darp eden taksici hakkında iddianame: 8 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istendi

<br />

Yolcusunu darp eden taksici hakkında iddianame: 8 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası istendi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 24 Şubat 2020’de taksi şoförü olan kuşkulu Cengiz Kabak’ın sevk ve yönetimindeki 34 TDH 90 plakalı ticari taksi ile Dolapdere Caddesi için Taksim istikametine çalışıyor olması gerekiyor, bu sırada Fas uyruklu bayan harcamateki Chaımae Hamdı’yı yol üzerinden gösterir belirtildi.

Kasımpaşa Çevre Tesisleri mevkisinde konum alan ışıklarda trafik yoğunluğu için kuşkulu Cengiz Kabak ile ilgili sayfadaki Hamıma’nın tartışmaya başladığı, tartışmanın hengameye dönüştüğü anlatılan iddianamede, araç içerisindeyken kuşkulu Cengiz Kabak ile ilgili üzerine müştekinin taksi fiyatını ödemeksizin araçtan indiği söz edildi.

Müşteki Hamdı’nın araçtan inmesi için kuşkulu Cengiz Kabak’ın da araçtan inerek müşteritekinin peşinden taksi fiyatının öğrenimi emeliyle gittiği aktarılan iddianamede, müştekinin beyanında, şüphelinin kendisinin gerisinde gelerek için gerekli ayarlandı.

İddianamede, gerekli vukuatlar için ise şüpheli Kabak müştekiden gerekli parayla aracına binerek.

Kamera imajları sunar iddianamede taraf aldı

İddianamede, şu haberlere mekan verildi:

O kadar müşteki Chaımae Hamdı tabirinde şüpheli Cengiz Kabak’ın şüpheli Cengiz Kabak’ın gerek kolundan tutarak çetinle taksiden indirdiğini beyan etmek için de görüşen kamera manzaraları için iddianamede, bu haliyle müşteki Chaımae Hamdı’nın bu beyanına itibar etme olanağının bulunmadığı değerlendirildi.

Müştekinin taksiden inmesi içinde şüpheli Cengiz Kabak’ın, müşteki Chaımae Hamdı’nın peşinden gittiği, kamera imgeleri için elinde para ile geri dönerek aracına bindiği tabir edilen iddianamede, şüpheli Cengiz Kabak’ın havası için Cengiz Kabak’ın hareketlerinin tüzel alacağının öğrenimi emeliyle yağma cürmünü oluşturduğu değerlendirilmesinde bulunuldu.

İddianamede, kuşkulu Cengiz Kabak hakkında “hukuki alacağını öğrenim etmek gayesiyle yağma yapmak” ve “basit yaralama” hatalarından 8 aydan 2 yıla kadar mahpus cezasına çarptırılması isteniyor.

Başsavcılıkça onaylanan iddianame, İstanbul Ağır Ceza Duruşmasına yapıldı.

“Hakaret” ve “basit yaralamaya teşebbüs etme” hatalarından “şüpheli” sıfatıyla açılan soruşturmada ise takipsizlik kararı verildi.

Takipsizlik kararında, “Müştekinin (Cengiz Kabak) argüman olarak cürümlerin işlediğine dair, sair delillerle ve kamu tanıklarının anlatımları ile doğrulanamayan soyut argümanından öbür kamu davasının” açıktır.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal: Türkiye, Koalisyon içinde DEAŞ’la savaşan tek ülke

NBA için karar verildi: Sezon, 31 Temmuz’da play-off sistemiyle başlayacak