in ,

AK Partili Muş: Seçimler 2023 yılı Haziran ayında yapılacak

<br />

AK Partili Muş: Seçimler 2023 seçtiğiniz Haziran ayında yapılacak

AK Partili Mehmet Muş, Meclis’te düzenlenir basın içtimasında gazetecilerin seçtiğinizde.

Barolara yönelik düzenlemeye ait bir soru üzerine, AK Parti Kümesi olarak bir açıklama yapana kadar barolara ait düzenleme konusundaki söylemlere itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı. Muş, Meclis Başkanlığına sunacaklarını ve milletvekillerinin eklerinin da değerlendirileceğini söyledi.

AK Partili Muş, gayrı bir basın mensubunun, “3 ismin milletvekilliğinin düşürüleceği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatının gerçekleştirildiği ve bunun Meclis’e yönelik bir darbe teşebbüsü olduğu” tarafındaki tezleri anımsatarak değerlendirmesini sorması üzerine bu bahiste TBMM Lideri Mustafa Şentop’un açıklama yaptığını söyledi.

‘Meclis Lideri’ne yapılan birtakım tenkitlerin haksız olduğunu düşünüyoruz’

Meclis’te 2016 yılında Mayıs ayında yapılan Anayasa değişikliğiyle biriken fezlekelerin lütfen alınacak önünün açıldığını hatırlatan Muş, kelamlarını korumak sürdürdü:

“Anayasa 83, 84 ve Süreksiz 20. unsuru yeterince bunlar Meclis’te okundular. Burada katılaşan yargı kararlarının okunması hadisesidir. Meclis Yöneticimiz bahset Meclis Lideri’nin yaptığı kimi tenkitlerin haksız olduğunu düşünüyoruz. Bunu eleştirenler ‘Bu gayrı bir şey. Meclis Yöneticisinin kararı üzerindedır. Ortaya konulmuş olduğu AK Parti Öbeği olarak destekliyoruz. “

‘Partiler teşkilatlarını kurarak 2023 seçimlere girebilirler’

Muş, erken seçime yönelik söylemlere ait bir soruyu yanıtlarken, partinin gündeminde erken seçimin bulunmadığını vurguladı.

Seçimlerin üzerinden şimdi 2 yıl geçtiğini hatırlatan Muş, “Seçimler 3 yıl daha vardır. Burada bütün milletimize ve kamuoyuna şunu duyurmak isteriz: Seçimler 2023 yılında Haziran ayında tercih edilen. diye konuştu.

Muş, Siyasi Partiler Kanunu ve seçim mevzuatına yönelik düzenleme hazırlanırken sorulması üzerine, CHP’nin bu düzenlemelerinde yeni kurulmuş bölümlerin seçime girmelerinin önlenmesine yönelik.

‘Hüllecilik bizde yoktur, o CHP’nin klasik bir geleneğidir’

Muş parçasını bu tür bir tasavvuru için “Kanun yoluyla bir siyasi partinin seçime girmesini düzenlemek için bir fikre asla hakim olmadık. Bu bir hülleciliktir, CHP’nin işidir. “ tabirlerini kullandı.

Muş, bu hususta olmayacak şeylerin aktarılması için gerçek bulmadıklarını da söz etti. Muş, “CHP’nin klasik bir geleneğidir” Hüllecilik bizde yoktur, güneş Motel’den itibaren o “ laflarını sarf etti.

‘AK Parti’nin cürmü değil CHP kendi unsurlarından uzak siyaset yapıyorsa bu’

M Parti’nin AK Parti’nin CHP’ye yönelik stratejisinin sorulması üzerine, herkesin yaptığı işlerle ve ortaya koyduğu duruşla anılacağını söyleyen Muş, “CHP için nasıl konumlandıracağına, kendisi karar verir. CHP’nin ideolojisi ve eşsizleri ayandır. anlayışının bir tezahürüdür “ biçiminde konuştu.

AK Parti olarak eleştirilebilirlerini söyleyen Muş, CHP’nin seçtiği daha çokça oy almak için zımnî ittifaklara girmesini Muş, “Kusura bakmayın PKK’yı terör örgütü tanımayan bir siyasi parti ile iş birliği yaptığınız devir biz buna gerekli yansıyı koyar, kendi fikirlerimizi tabir edebiliriz. Burada özeleştiri yapması gereken CHP’nin kendisidir “değerlendirmelerinde bulundu.

İş Bankası’ndaki Atatürk payları

CHP’nin, Türkiye iktisadını ve memleketin ulusal birlik ve bağımsızlığını maksat alan Gezi Parkı fiillerini ‘hak arama hürriyeti’ olarak yansıtmak, bu vakalardan hâlâ övünç duyduğunu belirten Muş, ana muhalefet partisinin, bu duruşu olduğunu AK Parti’den tenkit alabileceklerini söyledi.

Gayrı bir soruyu yanıtlarken, İş Bankası’ndaki Atatürk paylarına yönelik yasa teklifi hazırlanmıştır ait Muş, AK Parti’nin hazırlıklarını tamamlayan kanun açıklaması ve kamuoyunun malumatına sunduğuna dikkatati çekti.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Gaziemir Belediye Başkanı Arda adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Bakan Kurum açıkladı: Yabancı şirketler, Kanal İstanbul merkezliında 791 bin metrekare taşınmaz aldı