in ,

Bakan Karaismailoğlu: 16’dan 20’ye çıkarılan YHT seferi içindir

<br />

Bakan Karaismailoğlu: 16’dan 20’ye çıkarmadan YHT seferi içindir

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yazılı açıklamasında, yeni ipucu koronavirüse (Kovid-19) Yüksek Süratli Tren (YHT) seferlerinin, 28 Mayıs’ın Ankara-İstanbul seferiyle göreldığını anımsatarak, sıradan mümkün olabinin süratle ilerlediğini söyledi.

Karaismailoğlu, mahsusen toplu taşıma işlemi için kullanılan önlemlerin kullanılmasını öneriyor.

Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tüm meydanlarda sıradanlaşma mutaffakiyetle ilerlediğine dikkati çekerek, “ Salgına karşı Türkiye büyük bir muvaffakiyete imza attı. Trenlerimiz şu anda yarı kapasiteyle hizmet veriyor. HES (Hayat Meskene Sığar) kodu almış vatandaşlarımız bu tren seferleriyle seyahat ediyor “sözlerini kullandı.

‘Üreten ve güçlenen Türkiye olmaya devam edeceğiz’

Ankara-İstanbul, Ankara-Eskişehir, Ankara- Konya ve Konya-İstanbul hatlarında günde yekun 16 YHT seferinin Karaismailoğlu anıtsatan Karaismailoğlu, bunun vatandaşlarının ağır taleplerine yetmediğinin altını çizdi.

Karaismailoğlu, aşağıdakileri kaydetmeyi işaretleyin:

Ulaştırma modlarında önceliğin ‘vatandaşlık sıhhati ve güvenlik olduğunun altını çizen Karaismailoğlu,” Vatandaşlarımızın birinci günden itibaren salgına karşı gösterdiği hassaslık Türkiye’nin bu imtihanda başarılı olmasında olmazsa olmazı oldu. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kenetlenerek, Türkiye’yi her türlü yerküre liglerine çıkaracağımızdan hiç kuşkum yok. 83 milyonun desteğiyle üreten ve güçlenen Türkiye olmaya devam edeceğiz “değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Uğur Dündar’dan sosyal medyada gündem olan kavga görüntüleriyle ilgili açıklama

‘Görüntü görüntü’ iddiasıyla kızını öldürmüştü: Videodaki bazı Şeyma yüzünden ortaya çıktı