in ,

Deniz kirliliğine dikkat çekmek için balık kostümü giydi, temsili suç duyurusunda bulundu

<br />

Deniz kirliliğine dikkat çekmek için balık kostümü giydi, temsili hata duyurusunda bulundu

5 Haziran Yerküre Etraf Günü’nde muhit kirliliğine ait farkındalık yaratmak isteyen bir küme arkadaş, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde gelerek mini bir şov düzenledi.

Şovda, balık kostümü giyen bir kişi, atıklar kutularına atarak, atıkların denizlere atılmaması gerekirliğinin kıymetine işaret etti.

Akabinde denize atık atanmıştır şikayet etmek için bir avukatla görüşen balık kostümlü kişi, hazırlanmış günah duyurusunu avukata çevresinde etrafta kirliliğine neden olan beşerler hakkında duyduğu mutsuzluğu anlattı.

Şovda, yolda gördüğü evlatlara da çevreyi kirletmemeleri konusunda ‘balık’, daha sonra avukat ile temsili kabahat duyurusunu savcılığa teslim etmek için adliyeye yürüdü ve şov sona erdi.

‘Hepimiz birebir gemideyiz’

Gösteriyi neden düzenlediklerine ait girişim girişim direktörü Şerif Macit, “Hepimizin bildiği için yerküre maatteessüf koca bir çöplüğe dönüşmek üzere. Zira eminim hayvanların lisanı olsa da, kendiniz bir avukat ya da temsilci bulup kabahat duyurusunda bulunacaklardır. sözlerini kullandı.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Koronavirüs salgını kaçak düğünlere yöneltti

Gaziemir Belediye Başkanı Arda adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı