in ,

Erdoğan: Birliğimiz NATO’daki durumumuzu çok daha güçlü hale getirecek

<br />

Erdoğan: Birliğimiz NATO’daki durumumuzu çok daha güçlü hale getirecek

Akar, beraberinde Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Adnan Özbal ile hudut yerinde birliklerde yapılan denetleme ve incelemelerine devam ediyor.

İnceleme ve ziyaretleri için Kara Kuvvetleri Komutanlığı İleri Müşterek Harekat Merkezi’ni ziyaret eden Akar ve TSK Komuta kademesi, hadde ve hudut ötesinde hizmetli birliklerin kumandanları ile içtima yaptı. Yüz yüze ve videokonferans yolu ile ilgili içtimada meydandaki son duruma ait haberlere, talimatlar verildi.

‘Sizleri şahsım ve milletim ismine kutluyorum’

Cumhurbaskanı Erdoğan, içtimaya telefonla katılarak birlik kumandanlarına seslendi:

“Sizleri tebrik etmek, kutlamak terörle savaşta ortaya koyduğunuz güncel milletim ismine alkışlamak benim bir görevimdir” tabirini kullanan Erdoğan, kaydetmek kaydetti:

“Daha ileri gidiyorum, şu anda gerek Irak’ın kuzeyindeki, Barış Pınarı Harekatı’ndaki, bunun yanında İdlib’deki olanlar; şu anda son duruma baktığımız vakit Libya’daki eğiticilerimiz, bunun için gerekli, Libyalı kardeşlerine verdikleri destek ile bu savaşta gelinen nokta gerçekten bir dayanışmanın, ortaya koyduğunuz performansın ne denli üstte olduğunu gösterir. Onun için sizleri şahsım, milletim ismine en kalbi hislerle tebrik ediyor, kutluyorum. Bu birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız inanıyorum ki yerküreyi devletimize hayran bırakacak, NATO’nun durumumuzu çok daha güçlü hale getirecektir. Şu anda yapmakta ziyaret ziyaret hayırlı vesile çalışmak, oralı görüşmelerin inşallah çok daha isabetli kararların alınmasını vesile profilini diliyorum, sizleri tebrik ediyorum. Sağ olun, var olun. “

Bakan Akar da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın laflarına “Birliklerimiz yüksek ahlaki ve motivasyonla buyruklarınız ve talimatlarınız için azim ve kararlıkla hizmetlerini sürdürmektedir. Şahsım ve kumandan arkadaşlarım ismine, buradaki ordu, kolordu, tümen ve tugay karşılığını verdi.

Kaynak: Sputnik

What do you think?

Written by admin

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kılıçdaroğlu: Hangi engel çıkarılırsa çıkarılsın, bu ülkeye gerçek bakın adaleti ve demokrasiyi getireceğiz

Uğur Dündar’dan sosyal medyada gündem olan kavga görüntüleriyle ilgili açıklama